reklama

W tym roku przebudują drogę w Kalinowicach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB/Mariusz Szpilarewicz

W tym roku przebudują drogę w Kalinowicach  - Zdjęcie główne

Obecnie stan drogi jest bardzo zły | foto FB/Mariusz Szpilarewicz

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Są pieniądze na remont drogi w Kalinowicach Dolnych. Co dokładnie zakłada remont?
reklama

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dofinansuje budowę drogi w Kalinowicach Dolnych. 2 czerwca została podpisana w tej sprawie umowa pomiędzy dyrektorem Oddziału Terenowego KOWR we Wrocławiu Tomaszem Krzeszowcem a Burmistrzem Mariuszem Szpilarewiczem. Wsparcie KOWR wyniesie 141 tys. zł. To połowa wartości kosztorysowej remontu. W ubiegłym roku - po apelach mieszkańców i podjęciu uchwały przez Radę Miejską - Gmina Ziębice przejęła drogę od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Droga prowadzi do budynków mieszkalnych po byłym PGR w Kalinowicach.

Co zostanie zrobione?

Oprócz położenia nawierzchni asfaltowej, przebudowy przepustu i uporządkowania odprowadzenia wód opadowych, zostanie też wykonane oświetlenie uliczne przy budowanej drodze. - Do tej pory gmina nie mogła wykonać tam żadnych prac, żeby ułatwić życie mieszkańcom Kalinowic Dolnych. Dzięki przejęciu działek i dotacji KOWR to się zmieni - tłumaczy burmistrz Mariusz Szpilarewicz. Droga w Kalinowicach zostanie przebudowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

- Rozmawialiśmy także o kolejnych drogach w innych miejscowościach, np. w Pomianowie Dolnym, których przejęcie poprawi bezpieczeństwo i warunki życia mieszkańców, pozostawionych samymi sobie po likwidacji spółdzielni czy państwowych gospodarstw rolnych - dodaje burmistrz.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama