Wstąpienie w szeregi kobiecej policji nie było łatwe. Służba była uważana za misję, która wymagała wielu poświęceń i wyrzeczeń. Było wiele ograniczeń. Policjantką mogła zostać wyłącznie panna lub wdowa, między 25 a 45 rokiem życia. Wstępując w szeregi policji, kobieta zobowiązywała się do zrezygnowania z zamążpójścia w ciągu najbliższych 10 lat.
Dziś widok kobiet w policyjnym mundurze nikogo już nie dziwi. W ciągu niecałych 100 lat znalazły swoje miejsce w każdym z pionów, zaczynając od służby prewencyjnej, kryminalnej, po wspomagającą. Ścigają piratów drogowych i groźnych przestępców, patrolują ulice, uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy i pracują z młodzieżą.
W powiecie ząbkowickim mamy 20 policjantek oraz 24 przedstawicielki płci pięknej zatrudnione na stanowiskach cywilnych. Zajmują zarówno stanowiska wykonawcze jak i kierownicze. Często łączą swoją pracę i służbę z realizacją pasji oraz marzeń. Dzisiaj nie muszą już z niczego rezygnować.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.