reklama

W niedzielę wejdą na Śnieżnik, mają ważna przesłanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

W niedzielę wejdą na Śnieżnik, mają ważna przesłanie - Zdjęcie główne

foto Wikipedia

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę grupa aktywistów z organizacji społecznej Szczyty Alienacji Rodzicielskiej wejdzie na Śnieżnik. Akcja odbywa się pod hasłem „Pokonajmy Szczyty Alienacji Rodzicielskiej”, a jej celem jest zbudowanie poparcia dla obywatelskiego projektu o naprzemiennej opiece nad dziećmi.
reklama

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia, aktywiści popierający prawa dzieci do obojga rodziców zdobędą szczyt Śnieżnika, aby przypomnieć o podstawie szczęścia dziecka, jaką jest równy i swobodny kontakt z obojgiem rodziców.

Kampania społeczna odbywa się pod hasłem “Pokonajmy Szczyty Alienacji Rodzicielskiej”. W projekcie udział może wziąć każdy kto jest przeciwny alienacji rodzicielskiej.

Pamiętajmy, że zarówno mama, jak i tata są niezbędni w życiu dziecka w równej części. Niech wiatr zaniesie te słowa do wszystkich alienowanych od swojego rodzica dzieci
- informują organizatorzy akcji.

Szczyty Alienacji Rodzicielskiej - o co chodzi?

Szczyty Alienacji Rodzicielskiej to organizacja społecza działającą od roku. Jej celem jest budowanie świadomości społecznej w aspekcie praw dzieci do obojga rodziców oraz pomocy dzieciom, które krzywdzone są poprzez bezpodstawne odbieranie im jednego z rodziców. Zwracamy uwagę społeczeństwu na wadliwie skonstruowane przepisy prawa, które w tej chwili nie przewidują chociażby opieki naprzemiennej. 

Chcą mieć głos...

W Polskim Parlamencie gotowy jest obywatelski projekt Druk Senacki 63, wprowadzający opiekę naprzemienną, dla którego poparcie społeczne budujemy poprzez Nasze akcje. 

Celem całego projektu jest zdobycie Korony Gór Polski, a więc najwyższych szczytów głównych 28 pasm górskich w Polsce i propagowanie w ten sposób grupy wspierającej obywatelski projekt ustawy o opiece naprzemiennej.

Pomysłodawcą akcji zdobywania szczytów górskich wraz z flagą senackiego druku 63, jest założyciel grupy Druk Senacki 63  – Przemysław Koziński, prawnik, reprezentujący grupę w Parlamencie podczas prac komisji. Zaraził on swoim pomysłem jednego z członków grupy  – amatora alpinistyki, którego namówił do zdobywania kolejnych szczytów, już z flagą Druku 63.

Temu też poświęcone jest Nasze urodzinowe wydarzenie zdobycia Śnieżnika w tą niedzielę. Cała akcja zaczęła się równo rok temu od zdobycia Śnieżki.  Najbliższe wydarzenie ma przypomnieć polskiemu społeczeństwu, iż dziecko ma prawo do taty i mamy, zwłaszcza w świetle rosnącego ogromnego problemu społecznego, jakim jest problem utrudniania kontaktów z dziećmi oraz samej alienacji rodzicielskiej
- mówi Przemysław Koziński, jeden z organizatorów akcji.

Więcej informacji o niedzielnym wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Organizatorzy mówią: Dziecko ma prawo do obojga rodziców

Projekt zdobycia Korony Gór ma pokazać senatorom i posłom, iż mają bardzo duże poparcie społeczne oraz że bardzo ważnym jest dalsze procedowanie nad wspomnianym projektem ustawy.

Jak wynika z wielu orzeczeń ETPC, Trybunał również wspiera pośrednio polskie dzieci i polskich rodziców, wskazując na problem nagminnego naruszania art. 8 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i wielokrotnie wykazuje że ten problem jest palącym problemem w Polsce i należy podjąć szereg  działań zmierzających do poprawy sytuacji polskich dzieci, które mają niezbywalne prawo do obojga rodziców w ich wychowywaniu. 

 

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama