reklama

Srebrna Góra: Konsultacje społeczne w sprawie skweru

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UG Stoszowice

Srebrna Góra: Konsultacje społeczne w sprawie skweru - Zdjęcie główne

Lokalizacja skweru. | foto UG Stoszowice

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Srebrna Góra: Gmina Stoszowice przeprowadza konsultacje z mieszkańcami w sprawie nazwy skweru.
reklama

Srebrna Góra. Do 7 lipca mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych w sprawie nazwy skweru z fontanną znajdującego się w zabytkowym centrum Srebrnej Góry, przy drodze wojewódzkiej nr 385, na wysokości budynku przy ul. Letniej 10. Proponowana nazwa: Skwer im. Henryka Sztaby.


Kim był Henryk Sztaba?
Henryk Sztaba to projektant kultowego siatkowego krzesła. Pracował w Srebrnej Górze w Zakładzie Produkcji Usług Technicznych „Społem”. Przez 23 lata był tam dyrektorem. W zakładzie zajmowano się produkcją różnych przedmiotów codziennego użytku. Projektował meble, a także urządzenia i wyposażenie lokali gastronomicznych, nie tylko na potrzeby krajowe, ale także na eksport, głównie do ZSRR. Kiedy Centralne Biuro Techniczno – Budowlane „Społem” zleciło przekształcenie wycofanych z eksploatacji autobusów na barobusy, projekt wyposażenia oraz mebli zlecono Henrykowi Sztabie, a ten postanowił, że zaprojektuje ażurowe krzesło. W 1968 r. powstało krzesło wykonane z drutu, który pomalowano farbą w zawiesinie.


Jak wziąć udział w konsultacjach?
Ankieta  konsultacyjna dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Gminy w Stoszowicach oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Stoszowice, jak również w Urzędzie Gminy w Stoszowicach (pok. nr 15).

Wypełnione i podpisane ankiety konsultacyjne należy złożyć do 7 lipca br. osobiście w godzinach pracy Urzędu Gminy Stoszowice, pocztą tradycyjną na adres: Stoszowice 97, 57- 213 Stoszowice lub w formie skanu pocztą elektroniczną na adres e-mail: gmina@stoszowice.pl
Do złożenia ankiety są uprawnieni mieszkańcy sołectwa Srebrna Góra, posiadający stałe zameldowanie na terenie Srebrnej Góry.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama