reklama

Singletrack w Ząbkowicach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Singletrack w Ząbkowicach - Zdjęcie główne

Na trasie ząbkowickiej ścieżki ma się pojawić m.in. taka równoważnia.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Specjalna wąska ścieżka z przeszkodami do jazdy rowerem powstanie w Ząbkowicach - na terenie obejmującym część lasku za nieczynnym odkrytym basenem aż do tzw. wojskówki.
reklama

Singletracki to wąskie ścieżki zbudowane specjalnie do jazdy jednośladem. Są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Przy wolnej jeździe poradzi sobie na nich nawet początkujący rowerzysta, przy szybszej - zmieniają się w wyzwanie nawet dla doświadczonego zawodnika.

Ząbkowicka pętla ścieżek będzie miała długość 2,3 km i szerokość od 1,2 do 1,5 m. Wśród urządzeń terenowych na niej znajdą się przeszkody typu drop, kładki north shore, rock garden, równoważnia, słupki.

Odcinki zjazdowe mają być starannie wyprofilowane. Bandy muszą mieć płaskie wejścia i wyjścia, nie mogą być kwadratowe, w miarę możliwości posiadać jeden promień skrętu. Zakręty powinny być zbliżone kształtem do literki omega. Muldy muszą być płynne, nie mogą odrywać koła przy szybkim zjeździe.

Na trasie ścieżki nie przewiduje się wycinki drzew, jedynie przycięcie krzaków w bezpośredniej bliskości ścieżki. Urzędnicy przewidują, że prace będą prowadzone przy użyciu mikrokoparki o wadze do 3 t i szerokości do 2 m, w związku z czym ryzyko uszkodzenia drzew będzie minimalne. Wykorzystane materiały będą pochodzenia naturalnego (glina i kruszywo) i nie będą miały wpływu na środowisko. Większość prac będzie wykonywana ręcznie.

Ścieżka po wykonaniu musi zapewnić dobre odprowadzanie wody. Nawierzchnia powinna być twarda, gładka, jazda po niej ma mieć charakter płynny. Cała trasa musi być urozmaicona garbami i muldami i przechyłami bocznymi tak, aby dawała możliwość płynnej jazdy.

Gmina Ząbkowice Śląskie ogłosiła przetarg na budowę takich właśnie ścieżek rowerowych. Termin składania ofert to poniedziałek, 7 marca, godz. 10.00. Wyłoniony wykonawca będzie miał 70 dni na wszystkie prace.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama