reklama

S8 Ząbkowice Śląskie - Bardo. Jest przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

S8 Ząbkowice Śląskie - Bardo. Jest przetarg - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy 14 km drogi ekspresowej między stolicą powiatu a Bardem. Rozpoczęła się procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę fragmentu S8.
reklama

Ten odcinek trasy S8 zostanie poprowadzony nowym śladem przez tereny gmin Ząbkowice Śląskie i Bardo. Szosa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a także pasy awaryjne. Na odcinku będą dwa węzły drogowe: Bardo, na połączeniu z obecną krajową ósemką oraz Jaworek, na przecięciu z drogą wojewódzką nr 385.

Najważniejszym kryterium oceny ofert złożonych w przetargu będzie cena (60%), ale pod uwagę będą brane również: obiekty mostowe wraz z ich wyposażeniem w zakresie: konstrukcji pomostu, konstrukcji dźwigarów głównych, przyczółków, filarów, łożysk, izolacji wodoszczelnych, zabezpieczenia przerw dylatacyjnych, konstrukcji schodów i pochylni (30%), a także ekrany wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające, konstrukcje wsporcze (10%). 

Prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają zostać ukończone w 39 miesięcy od daty zawarcia umowy. (jednak do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych - od 16 grudnia do 15 marca). Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że na zlecenie zamawiającego opracowany jest jedynie wstępny projekt inwestycji. Na tej podstawie, opracowywana jest dokumentacja przetargowa. Następnie w wyniku postępowania przetargowego wyłaniany jest generalny wykonawca zamówienia, który sporządza projekt budowlany, uzyskuje pozwolenie na budowę, a późnej realizuje roboty według wykonanego przez siebie projektu.

Termin składania ofert w przetargu to piątek, 17 listopada. To czwarty ogłoszony przetarg na drogę ekspresową S8. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama