reklama

Rusza 11. edycja Dolnośląskich Małych Grantów

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nabór wniosków do najnowszej edycji Dolnośląskich Małych grantów rusza 27 marca i potrwa do 11 kwietnia. Celem programu jest inspirowanie mieszkańców do kreowania ciekawych działań dla lokalnej społeczności ze swojej okolicy. Konkurs organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
reklama

Podczas minionych dziesięciu edycji Dolnośląskich Małych Grantów chętni złożyli blisko 3 tysiące wniosków, a z dofinansowaniem zrealizowano aż 503 inicjatywy. W tym roku zaplanowano na ten cel budżet ponad 300 tys. zł. Z dotacji skorzystać mogą grupy nieformalne, czyli co najmniej 3 dorosłe osoby zamieszkałe na Dolnym Śląsku. Na realizację swojego pomysłu pozyskać można od 1 000 zł do 5000 zł.  

Dolnośląskie Małe Granty na stałe wpisały się już w nasz coroczny kalendarz. Każdy, kto ma dobry pomysł na lokalną integrację, warsztaty lub wycieczkę, może go zrealizować dzięki dofinansowaniu. Nie trzeba w tym celu zakładać stowarzyszenia ani fundacji, co znacznie ogranicza formalności. Każdego roku organizujemy także finał akcji, gdzie prezentowane są przeprowadzone w danym roku projekty. To też świetna okazja do poznania się i wzajemnej inspiracji na przyszłość – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nabór wniosków do 11. edycji Dolnośląskich Małych Grantów będzie trwał od 27 marca do 11 kwietnia. O dotację aplikować można w ramach okręgu, na terenie którego się mieszka: jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, legnickiego, wrocławskiego i miasta Wrocław. Wybrane projekty powinny zostać zrealizowane między 15 maja a 15 września. W poprzednich latach dzięki dofinansowaniu w gminie Mieroszów odrestaurowano akordeon dla grupy Irysy i zbudowano platformę widokową na górze Dziób, zorganizowano kameralny koncert w palmiarni Sokołowsko i kurs tańca dla aktywnych zawodowo matek z gminy Żmigród, przeprowadzono rowerową grę terenową i piknik sąsiedzki w Wojszycach, obyły się spotkania międzypokoleniowe połączone z kinem plenerowym i rejsem statkiem w Jeszkowicach, a także wiele innych ciekawych inicjatyw.

Zachęcam do składania wniosków w naszym konkursie. Są to bardzo proste i czytelne formularze, chętne osoby mogą także liczyć na pomoc przy ich wypełnianiu. I to, co najważniejsze – nasi laureaci nie muszą samodzielnie rozliczać swoich projektów, gdyż tym zajmuje się operator Dolnośląskich Małych Grantów, czyli Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Przez lata, dzięki temu programowi, w regionie zorganizowanych zostało wiele świetnych przedsięwzięć. Jestem przekonana, że teraz będzie podobnie i skorzystają na tym mieszkańcy – mówi Aleksandra Sopuch, kierownik działu kontaktów społecznych UMWD odpowiedzialnego za organizację Dolnośląskich Małych Grantów.

Projekty realizować można w jednej z 16 kategorii (sfer pożytku publicznego). Są one na tyle szerokie, że praktycznie każdy pomysł może się mieścić w którejś z nich. To na przykład:

  • rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
  • nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja,
  • działalność na rzecz dzieci i młodzieży,
  • kultura i sztuka,
  • ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego,
  • turystyka i krajoznawstwo,
  • działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mniejszości narodowych, równości kobiet i mężczyzn, osób w wieku emerytalnym,
  • podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.
Szczegóły konkursu, dokumentację oraz najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie: www.malegranty.pl oraz w mediach społecznościowych.
 

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama