reklama

Ruskie, ukraińskie, polskie czy domowe?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruskie, ukraińskie, polskie czy domowe? - Zdjęcie główne

Pierogi domowe z Baru Przy Rynku - ślinka cieknie na sam widok

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że niektórzy klienci ząbkowickich barów nie chcą jeść pierogów ruskich...
reklama

Za to chętnie zjedzą je pod inną nazwą. Dlatego w Ząbkowicach pyszne wyroby mają już nazwy takie jak "ukraińskie" i "domowe".

- Zmieniliśmy nazwę pierogów ruskich. Wiemy, że pierogi ruskie pochodzą z Ukrainy i określenie to nie wzięło się od Rosji, a Rusi Czerwonej. Natomiast popularna nazwa bardzo źle nam się kojarzyła, wiec postanowiliśmy ją zmienić. Zapraszamy na pierogi "domowe". Solidaryzujemy się walczącą Ukrainą - mówi nam Sandra Płucienniczak, właścicielka Baru Przy Rynku.

Smak się nie zmienił. A w Lokalu pod Bykiem nie zmieniła się tez nazwa. 

- Postanowiliśmy zostać przy tradycyjnej nazwie, tak się przyjęło w Polsce - mówi nam Krzysztof Szczerkowski, właściciel Lokalu pod Bykiem.

 

Nazwa „pierogi ruskie” pochodzi od Rusi Czerwonej, historycznej krainy w południowo-zachodniej Ukrainie oraz w południowo-wschodniej Polsce. „Ruskie” nie pochodzą od Rosji, tam takich pierogów nie zjemy, bo to typowo polski przysmak.
Co mówią klienci?
Na przykład, że „ruskich” nie będą jedli, bo jeszcze „Putin ich oskarży o ludobójstwo”.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama