Za to chętnie zjedzą je pod inną nazwą. Dlatego w Ząbkowicach pyszne wyroby mają już nazwy takie jak "ukraińskie" i "domowe".
- Zmieniliśmy nazwę pierogów ruskich. Wiemy, że pierogi ruskie pochodzą z Ukrainy i określenie to nie wzięło się od Rosji, a Rusi Czerwonej. Natomiast popularna nazwa bardzo źle nam się kojarzyła, wiec postanowiliśmy ją zmienić. Zapraszamy na pierogi "domowe". Solidaryzujemy się walczącą Ukrainą - mówi nam Sandra Płucienniczak, właścicielka Baru Przy Rynku.
Smak się nie zmienił. A w Lokalu pod Bykiem nie zmieniła się tez nazwa.
- Postanowiliśmy zostać przy tradycyjnej nazwie, tak się przyjęło w Polsce - mówi nam Krzysztof Szczerkowski, właściciel Lokalu pod Bykiem.
Nazwa „pierogi ruskie” pochodzi od Rusi Czerwonej, historycznej krainy w południowo-zachodniej Ukrainie oraz w południowo-wschodniej Polsce. „Ruskie” nie pochodzą od Rosji, tam takich pierogów nie zjemy, bo to typowo polski przysmak. |
Co mówią klienci? Na przykład, że „ruskich” nie będą jedli, bo jeszcze „Putin ich oskarży o ludobójstwo”. |
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.