reklama

Region. Polecą głowy? Oni stracą na rządach Platformy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Region. Polecą głowy? Oni stracą na rządach Platformy - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mogą stracić lukratywne posadki, które dostali za rządów Zjednoczonej Prawicy. Kogo w naszym regionie może to spotkać?
reklama

Przede wszystkim chodzi o spółki Skarbu Państwa i inne instytucje gdzie - nie oszukujmy się - rządzą ludzie z nadania partyjnego. Niektórzy z nich to prawdziwi fachowcy, ale niektórzy wręcz przeciwnie.

 

Czystki w lasach…

Problemy będą w nadleśnictwach. Nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów Sławomir Karwowski sympatyzował z Solidarną Polską. To Ziobrzyści przejęli kontrolę nad polskimi lasami. Powody do niepokoju na naszym terenie mają także Przemysław Zwaduch, nadleśniczy Nadleśnictwa Zdroje, Antoni Bandura, nadleśniczy Nadleśnictwa Bardo Śląskie i Roman Bereźnicki, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica.

Mówi się również o tym, że wylecieć ma dyrektor Zakładu Usług Leśnych Bystrzyca Kłodzka - Maksym Rogalewski.

Dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Dusznikach-Zdroju, Wojciech Zimoch, też nie może spać spokojnie. To m.in. były dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie, a także kierownik wydziału rozwoju miasta w Kłodzku oraz referatu promocji i ochrony środowiska w Kudowie-Zdroju, który z nadania premiera Morawieckiego od 24 września 2022 r. pełnił funkcję burmistrza Szczytnej, następnie został zastępcą, a w końcu pożegnał się z urzędem.

 

…i w rolnictwie

Polityczne posadki są też w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Na Dolnym Śląsku nim rządzi dyrektor Tomasz Krzeszowiec, w przeszłości m.in. kandydat na wójta gminy Stoszowice. Czy razem z nim polecą jego zastępcy: Piotr Regiec, Maurycy Rakowski i Karol Sakowski? A co z Bogdanem Kożuchowiczem, byłym burmistrzem Świebodzic, który jest kierownikiem Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem KOWR w Świdnicy?

Grunt pali się pod nogami zarządu Uzdrowisk Kłodzkich, spółki Skarbu Państwa. Prezes zarządu Łukasz Surażyński i II wiceprezes zarządu Łukasz Czech muszą liczyć się ze zwolnieniami. Czystka może też być w radzie nadzorczej, a w niej zasiada m.in. Krzysztof Kotowicz, prawicujący były burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Jeśli już jesteśmy przy Kotowiczu, to może on stracić też posadę w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park, gdzie pracuje w departamencie komunikacji. A wiceprezesem jest tam Waldemar Brykalski ze Świebodzic.

Policzone zdają się też być dni Tomasza Koczota na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowego Bristol w Kudowie Zdroju. To jednostka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dariusz Jagieła, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Agroreg w Nowej Rudzie, były kandydat na burmistrza Ząbkowic Śląskich również musi się liczyć ze stratą stanowiska.

Stosunkowo niedawno zawiązała się spółka Euro-Park Ząbkowice, której prezesem jest teraz - i nie wiemy jak długo - Sławomir Jonko.

Prezesem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. jest natomiast Wojciech Maj z Ząbkowic, któremu również nie wróżymy długiej kariery na tym stanowisku.

Problemy też może mieć Halina Mądra, przewodnicząca rady miejskiej w Świebodzicach, która z szeregowego pracownika w świdnickim sanepidzie stała się nagle Państwowym Powiatowym  inspektorem Sanitarnym w Dzierżoniowie.

 

Będą nas czekać także zmiany w sądach i prokuraturach

Prezesa sądu rejonowego powołuje Minister Sprawiedliwości spośród sędziów sądu okręgowego albo sądu rejonowego. Prezes sądu rejonowego jest powoływany na okres czterech lat, najwyżej na dwie kolejne kadencje.

Prezesi sądu okręgowego są powoływani na okres sześciu lat i nie mogą być ponownie powołani do pełnienia funkcji prezesa lub wiceprezesa sądu w tym sądzie przed upływem sześciu lat od zakończenia kadencji.

Prokuratora regionalnego, okręgowego i rejonowego powołuje, po przedstawieniu kandydatury właściwemu zgromadzeniu prokuratorów, Prokurator Krajowy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama