reklama

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Nasze gminy daleko w tyle

Opublikowano:
Autor:

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Nasze gminy daleko w tyle - Zdjęcie główne

Ranking skupia się na analizie sytuacji finansowej gmin oraz powiatów w Polsce.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Forum Ekonomiczne zaprezentowało najnowszy „Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce 2021”. Jak w zestawieniu wypadły nasze gminy?
reklama

Powiat Ząbkowicki. W zestawieniu przygotowanym przez Katedrę Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na 314 powiatów ziemskich, nasz powiat znalazła się na 292. miejscu. Ranking skupia się na analizie sytuacji finansowej gmin oraz powiatów w Polsce.

W rankingu uwzględniono: udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relację nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem. udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem, relację zobowiązań do dochodów ogółem oraz udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce

Sprawdziliśmy na których miejscach w rankingu znalazły się pozostałe gminy w naszym powiecie. 

  • W kategorii gmin wiejskich na 1533 gmin, gmina Kamieniec Ząbkowicki zajęła 119. miejsce, gmina Ciepłowody - 466. miejsce, gmina Stoszowice - 574. miejsce.
  • W kategorii gmin miejsko-wiejskich na 642 gminy, gmina Złoty Stok zajęła 234 miejsce, gmina Ząbkowice Śląskie - 351. miejsce, gmina Ziębice - 387. miejsce, gmina Bardo - 430. miejsce. 
Przeczytaj również: 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama