reklama

36 nielegalnych automatów do gier hazardowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.pl

36 nielegalnych automatów do gier hazardowych  - Zdjęcie główne

Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego. | foto policja.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi do lat 3 więzienia.
reklama

W pierwszym kwartale 2022 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 12 miejsc na terenie powiaów zgorzeleckiego, legnickiego, kłodzkiego, lwóweckiego oraz na terenie Głogowa, Oławy, Kłodzka i Ząbkowic Śląskich. W skontrolowanych punktach ujawnili 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 58 tysięcy złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

- Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu - przypomina Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Coraz młodsi hazardziści

- Zauważamy, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. Trwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie. Od stycznia do marca 2022 roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu odwiedzili 21 szkół, przeprowadzili 83 lekcje i spotkali się z ponad 1700 uczniów na Dolnym Śląsku - mówi Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek

 

Przeczytaj także:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama