reklama

Przyłęk. Nie przenoście nam przedszkola do Barda

Opublikowano:
Autor:

Przyłęk. Nie przenoście nam przedszkola do Barda - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice przedszkolaków z Przyłęku są załamani. Z mediów dowiedzieli się, że przedszkole ma zostać przeniesione do stolicy gminy. Tymczasem oni tego bardzo nie chcą.
reklama

Gmina Bardo.  Jesteśmy wstrząśnięci tą informacją - napisali do nas rodzice przedszkolaków. Pan burmistrz działa za plecami rodziców nie informując ich o swoich planach! Rodzice nie zgadzają się na przeniesienie dzieci do innej placówki, gdyż jest to wioskowe zgrane przedszkole, w którym dzieci czują się jak w domu! Rodzice są także wściekli na to że przy składaniu deklaracji do przedszkola nie zostali poinformowani o planach burmistrza. Nie pozostawili nam prawa wyboru! - dodali.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej działa w Bardzie i w Przyłęku. W obu tych miejscowościach funkcjonują oddziały przedszkolne. Tyle, że ten w Przyłęku ma zostać przeniesiony do Barda.

Do rodziców takie informacje napłynęły niedawno. Zażądali oni spotkania z dyrekcją szkoły i z władzami gminy.

Początkowo nie chciano się zgodzić na takie spotkanie przed majówką, ale kiedy rodzic zagroził powiadomieniem pracy, zwołano zebranie
- mówi nam pani Daria (imię zmienione na prośbę Czytelniczki, która boi się zemsty burmistrza).

Burmistrz Krzysztof Żegański wraz z dyrekcją szkoły spotkał się z rodzicami przedszkolaków z Przyłęku. Poinformował, że w tej miejscowości ma powstać żłobek. A przedszkolaki maja zostać przeniesione do Barda.

Pan burmistrz nas zlekceważył totalnie - uważa pani Daria. Byliśmy zastraszani tym, że jeżeli przedszkole w Przyłęku zostanie, to pani dyrektor będzie musiała wyrzucić z pracy dwie osoby, bo jest mało dzieci w przedszkolu. Ja rozumiem, że ma powstać żłobek, ale nie kosztem naszych dzieci - dodaje.

Rodzice zaproponowali, aby to żłobek powstał w Bardzie. Burmistrz mówił, że to niemożliwe - relacjonuje pani Daria. A my sporo zainwestowaliśmy w przedszkole w Przyłęku. Rodzice kupowali sprzęty do sali, kupiliśmy maty, na których mogły siadać dzieci, a na które gmina nie miała pieniędzy - dodaje.

Gdy podczas spotkania jeden z rodziców zabrał głos, to burmistrz rozmawiał z podwładnymi.

Jawnie lekceważył go. To było spotkanie o wszystkim i o niczym
- denerwuje się pani Daria.

Rodzice wcześniej chodzili po wsiach i zbierali podpisy za pozostawieniem przedszkola w Przyłęku. To jednak na burmistrzu nie zrobiło wrażenia.

Okazuje się, że burmistrz składał papiery o dofinansowanie żłobka już w lutym, a w zeszłym roku był projektant i robił plany pod żłobek - mówi pani Daria. A rodzice, którzy składali do przedszkola w Przyłęku papiery dwa tygodnie temu, nie byli o tym informowani. Jako rodzice zostaliśmy wprowadzeni w błąd, bo od 2018 r. to nie jest filia w Przyłęku, tylko oddział w Przyłęku, a według prawa filii nie można zlikwidować - dodaje.

Chcieliśmy o całej sprawie porozmawiać z dyrektorką ZSP w Bardzie Proszę zadzwonić jutro rano - powiedziała nam Wioletta Piojda we wtorek.

Zrobiliśmy tak, jak prosiła. Natomiast w środę rano obwieściła nam, że nie będzie z nami rozmawiać. 

Organem prowadzącym przedszkole jest gmina Bardo, proszę zadzwonić do pana burmistrza. Cała decyzyjność w tej sprawie należy do gminy
- usłyszeliśmy od dyrektor przedszkola.

Tymczasem burmistrz Krzysztof Żegański nie chce z nami rozmawiać. Nasze dzieci i my poczuliśmy się jak gorszy sort, według burmistrza ludzie z wioski nie mają prawa głosu - ubolewa pani Daria. Moje dziecko przychodzi z przedszkola i płacze, żebym nie oddawała go do Barda. Jak ja mam takiemu dziecku wytłumaczyć, że musi iść do Barda? - pyta.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama