reklama

Powstał dolnośląski szlak kulinarny. Są na nim Sery Lutomierskie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powstał dolnośląski szlak kulinarny. Są na nim Sery Lutomierskie  - Zdjęcie główne

Najbliżej naszej okolicy oznaczone są Sery Lutomierskie z Gór Sowich, a także Restauracja w starej Kuźni w Złotym Stoku i Wagnerówka w Lubnowie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstał dolnośląski szlak kulinarny. I ku naszemu smutkowi nie ma na nim ząbkowickich lokalnych restauratorów. Są za to Sery Lutomierskie z Gór Sowich.
reklama

- Dolny Śląsk posiada atuty, aby stać się jednym z kluczowych celów turystycznych w Polsce pod względem turystyki kulinarnej - piszą o inicjatywie twórcy.

- Powoli, ale konsekwentnie podąża w kierunku nowoczesnej polskiej kuchni, otwartej na świat i nowe trendy, a jednocześnie czerpiącej inspiracje z historii oraz ze wspaniałego, wielokulturowego dziedzictwa regionu - dodają. 

Celem stworzonego szlaku Smaki Dolnego Śląska, jak piszą pomysłodawcy, jest nie tylko ułatwienie wędrówek kulinarnych, w które mogą wyruszać polscy i zagraniczni turyści, ale przede wszystkim promocja dolnośląskich kulinariów: kunsztu kucharzy oraz regionalnych i lokalnych przysmaków.

Szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska nie ma charakteru liniowo wyznaczonej drogi. Jest to zbiór rozrzuconych w regionie punktów, które turyści mogą w dowolny sposób wybierać i łączyć, układając programy wycieczek. 

Na mapie znajduje się kilkadziesiąt restauracji, ale nie tylko. Najbliżej naszej okolicy oznaczone są Sery Lutomierskie z Gór Sowich, a także Restauracja w starej Kuźni w Złotym Stoku i Wagnerówka w Lubnowie. 

- Lutomierz to niewielka wieś na Dolnym Śląsku, u podnóża Gór Sowich. Kręta droga prowadzi do okazałego gospodarstwa, w którym najstarsze z budynków, kamienne, pochodzą jeszcze z XVIII wieku. W jednym z nich czuć wyraźny mleczny zapach dobiegający z warzelni - czytamy na stronie poświęconej Serom Lutomierskim. - Serowarnia Malwiny i Stanisławy Pasternak położona jest na terenie tradycyjnego gospodarstwa rolno-hodowlanego, które tworzą zabudowania dawnej oficyny dworskiej z przełomu XVIII i XIX w. - dodają pomysłodawcy szlaku.

 

 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama