reklama

Powiat Ząbkowicki. Ranking Gmin Województwa Dolnośląskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gazeta Ząbkowicka

Powiat Ząbkowicki. Ranking Gmin Województwa Dolnośląskiego - Zdjęcie główne

foto Gazeta Ząbkowicka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyniki Rankingu Gmin Województwa Dolnośląskiego ogłoszone. Jak poradziły sobie w nim nasze samorządy?
reklama

Powiat Ząbkowicki. W ramach rankingu ocenie poddane zostały wszystkie gminy i miasta województwa dolnośląskiego tworząc dwie odrębne kategorie oceny wskaźników (gminy do 20 tys. mieszkańców i powyżej 20 tys. mieszkańców). Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Podstawą oceny zbiorczej są specjalnie dobrane wskaźniki, odnoszące się do różnych wymiarów działalności jednostek  samorządowych. Ocenie poddane zostały takie czynniki jak m.in. średnioroczne dochody własne budżetów gmin, wyniki egzaminu ósmoklasisty, wydatki budżetów gmin na ochronę powietrza atmosferycznego, czy przyrost naturalny.

Wśród 29 gmin liczących 20 tys. mieszkańców i więcej Ząbkowice Śląskie (31,6 pkt.) znalazły się na miejscu 18, zaraz po Kłodzku (31,8 pkt.), a przed Strzegomiem (30,0 pkt.). W tej kategorii zwyciężyły Kobierzyce (53,8 pkt.), dalej uplasowały się Polkowice (50,6 pkt.) i Kąty Wrocławskie (42,7 pkt.). Ząbkowice w rankingu ogólnym (na 165 gmin) uplasowały się na miejscu 55. 

Wśród gmin do 20 tys. mieszkańców w naszym powiecie wygrała gmina Złoty Stok (31,0 pkt.), dalej: Ciepłowody (29,3 pkt), Kamieniec Ząbkowicki (25,8 pkt.), Ziębice (23,1 pkt.), Stoszowice (21,9 pkt.) i Bardo (20,0 pkt.). Po Bardzie w rankingu uplasowały się tylko
gminy: Marciszów (19,9 pkt.), Jemielno (19,5 pkt.), Przemków (19.0 pkt.), Kotla (18,6 pkt) i Pęcław (15,4 pkt.).

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama