reklama

Powiat Ząbkowicki. Ponad 3 miliony trafi do szkół

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: polska-org.pl

Powiat Ząbkowicki. Ponad 3 miliony trafi do szkół - Zdjęcie główne

Wszystkie szkoły otrzymają mobilne zestawy i oprogramowanie do pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi | foto polska-org.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 mln zł trafi do szkół zawodowych. Na co zostaną przeznaczone takie pieniądze?
reklama

Powiat Ząbkowicki otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na poprawę infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych szkół zawodowych Powiatu Ząbkowickiego. Wartość uzyskanego dofinansowania to ponad 3 mln zł.  Dzięki projektowi poprawią się warunki funkcjonowania niepełnospranych uczniów w szkołach zawodowych na terenie powiatu ząbkowickiego, czyli w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl. (technikum i szkoła branżowa I stopnia), w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach (technikum i szkoła branżowa I stopnia) oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ząbkowicach Śl. (szkoła branżowa I stopnia i szkoła specjalna przysposabiająca do pracy).

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Doposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych w narzędzia TIK i inne pomoce dydaktyczne oraz wykonanie niezbędnych prac remontowych:

Stworzenie w szkołach zawodowych warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy poprzez:
– adaptację hali warsztatów szkolnych na pracownie branży mechanicznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach,
– przebudowę obiektów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach na potrzeby pracowni branży gastronomicznej,
oraz doposażenie w niezbędny sprzęt (maszyny, urządzenia i narzędzia, (w tym TIK) oraz inne pomoce dydaktyczne następujących pracowni zawodowych tj.: pracowni branży informatycznej, pracowni ekonomicznej, pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie, pracowni branży samochodowej, pracowni budowlanej, pracowni branży mechanicznej, pracowni branży gastronomicznej, pracowni branży informatycznej, pracowni ślusarskiej.

 

Dostosowanie szkół do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez:

- wyposażenie wszystkich szkół w mobilne zestawy i oprogramowanie do pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (do wykorzystania w zindywidualizowanej ścieżce kształcenia, nauczaniu indywidualnym lub przy kształceniu specjalnym)
– wykonanie toalet dla osób z niepełnosprawnością ruchową zlokalizowanych w budynku głównym i budynku warsztatów szkolnych oraz podjazdu (pochylni) dla osób z niepełnosprawnością ruchową w budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl.,
– kompleksowe dostosowanie obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śl. dla osób z niepełnosprawnością ruchową obejmujące budowę 2 wind osobowych, dostosowanie 2 toalet dla osób z niepełnosprawnością ruchową i likwidację pozostałych barier architektonicznych.

 

Realizacja projektu rozpocznie się w maju, a zakończy się w grudniu 2022 r.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama