reklama

Powiat Ząbkowicki. Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

 Powiat Ząbkowicki. Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy? - Zdjęcie główne

Ceny rosną, a rząd rozdaje pieniądze. Kto może liczyć na wsparcie? | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki: Od piątku będzie można składać wnioski o dodatek osłonowy, czyli specjalne świadczenie, które ma łagodzić negatywne skutki inflacji. Kto może dostać pieniądze? Jak to zrobić?
reklama

Powiat Ząbkowicki. Według założeń rządowe wsparcie ma trafić do prawie 7 milionów gospodarstw domowych w Polsce. Wnioski o dodatek osłonowy można składać do 31 stycznia. Wypłata pieniędzy zostanie realizowana w 2022 r. w dwóch równych ratach - do 31 marca i do 2 grudnia. Osoby, które nie złożą wniosku do końca stycznia, nadal będą mogły to zrobić, jednak nie później niż do 31 października. W tym przypadku wypłata 100% dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Gdzie złożyć wniosek?
Dodatek osłonowy będzie wypłacany przez gminy, które otrzymają dotacje z budżetu państwa. W większości gmin wniosek będzie można złożyć w Miejskim lub Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. O pieniądze można będzie wnioskować również online - poprzez profil zaufany.
Podwyżki cen prądu i gazu - ile zapłacimy?


Ile pieniędzy będzie można dostać?
Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego:

  • jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400/500 zł* przy założeniu że jej dochód nie przekracza 2100 złotych,
  • gospodarstwo 2-3 osobowe otrzyma 600/750 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • gospodarstwo 4-5 osobowe otrzyma 850 zł/1062,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • gospodarstwo 6 i więcej osobowe otrzyma 1150 zł/ 1437,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę.
    *Kwota dofinansowania uzależniona będzie od źródła ogrzewania.

W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tak zwana zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.
Jakie ulgi i świadczenia dla rodzin w 2022 roku?

Przeczytaj również:
Ząbkowice Śląskie: Od 1 stycznia zmiany w ząbkowickim sądzie
Podwyżki cen w nowym roku również na alkohol i papierosy

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama