reklama

Powiat Ząbkowicki. Hotele zamknięte na majówkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Powiat Ząbkowicki. Hotele zamknięte na majówkę - Zdjęcie główne

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał dziś podczas konferencji prasowej informację o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia | foto Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?
reklama

 

Powiat Ząbkowicki. Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał dziś podczas konferencji prasowej informację o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

 

Hotele, żłobki i przedszkola, sport 

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa przedłużone zostają do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczona zostaje także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób. Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy, czy żołnierzy. Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.  

Handel – ograniczenia 

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 mkw pozostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 mkw – w sklepach do 100 mkw, 1 osoba na 20 mkw – w sklepach powyżej 100 mkw.

 

Kult religijny 

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 mkw. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte.

 

 

Edukacja 

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

 

Kultura 

Wciąż zamknięte pozostaną teatry, kina, muzea i galerie sztuki. 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama