reklama

Powiat ząbkowicki. Dwie nowe policjantki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Wrocław

Powiat ząbkowicki. Dwie nowe policjantki - Zdjęcie główne

foto KWP Wrocław

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Dwie funkcjonariuszki zasiliły garnizon ząbkowicki. Na chwilę obecną jedna ma przydział do ogniwa patrolowo-interwencyjnego KPP w Ząbkowicach Śląskich, natomiast druga ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim - mówi nam aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.
reklama

W środę, 30 sierpnia odbyła się uroczystość, podczas której akty ślubowania młodym adeptom sztuki policyjnej wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski.

Tym razem stan osobowy garnizonu dolnośląskiego powiększył się o 75 policjantów, w tym 24 kobiety. Dwie z nich będą pracowały w garnizonie ząbkowickim.

Słowa roty ślubowania nowi funkcjonariusze wypowiedzieli na terenie Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

 Podczas tej uroczystej zbiórki miało również miejsce inne wyjątkowe wydarzenie - szef dolnośląskiego garnizonu wyróżnił stróżów prawa wzorowo pełniącym służbę na rzecz bezpieczeństwa, wręczając odznaczenia „Zasłużony Policjant” 28 funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom. Zostali oni uhonorowani za służbę pełną poświęcenia i zaangażowania.

Kolejne przyjęcia policjantów zostały zaplanowane na październik oraz grudzień tego roku.

Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do zapoznania się już teraz z warunkami służby w policji. Każdy policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego otrzymuje na start uposażenie w wysokości 4930 złotych netto, a ci funkcjonariusze, którzy nie ukończyli 26 roku życia - 5300 złotych netto. Natomiast policjanci pełniący służbę w oddziale prewencji policji we Wrocławiu lub samodzielnym pododdziale prewencji policji w Legnicy, gdy już zakończą kurs podstawowy, otrzymają uposażenie w wysokości 5750 złotych netto, a ci funkcjonariusze mający powyżej 26 lat - 5320 złotych netto - informuje sekcja prasowa KWP we Wrocławiu.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama