reklama

Powiat Ząbkowicki. 23 nowych pełnoprawnych strażaków ochotników

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Ząbkowicki: W minioną niedzielę, 23 strażaków-ochotników ukończyło 8-tygodniowie szkolenie, po którym mogą brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Gratulujemy!
reklama

Powiat Ząbkowicki. W niedzielę, 28 maja, zakończyło się 8-tygodniowe szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP. Przez 8 tygodni w formie hybrydowej, obejmującej zajęcia teoretyczne prowadzone online oraz zajęcia praktyczne realizowane na terenie KP PSP w Ząbkowicach Śląskich, a także wybranych obiektach na terenie powiatu, nasi słuchacze przebrnęli przez program szkolenia obejmujący 136 godzin dydaktycznych - informuje mł.kpt. Mirosław Gomółka.

O tym jak nie łatwo jest stać się strażakiem świadczy fakt że szkolenie rozpoczęło 30 osób, a z wynikiem pozytywnym ukończyło tylko 23 w tym dwie kobiety stając się pełnoprawnymi strażami ratownikami OSP mogącymi brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych
- dodaje strażak. 

Egzamin składał się z dwóch części

Egzamin na strażaka-ratownika OSP składał się z dwóch części. W części teoretycznej uczestnicy szkolenia musieli rozwiązać test, a w części praktycznej wykonać następujące zadania:

  • przygotowanie się do pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych,
  • wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
  • przygotowanie do pracy oraz obsługę pilarek i pił używanych podczas działań,
  • poprawnej pracy z pożarniczym wężem tłocznym.
Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich stanowisk słuchacze zostali podzieleni na zastępy i otrzymali do wykonania zadanie praktyczne podczas którego musieli połączyć wszystkie puzzle układanki w jedną całość
- czytamy w komunikacie KP PSP w Ząbkowicach Śl. 

Strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym

Strażacy ochotnicy pełnią bardzo ważną rolę w lokalnym społeczeństwie. Często są pierwsi na miejscu zdarzenia i to dzięki ich nieocenionemu wsparciu udaje się uniknąć tragedii. 

Ich odwaga, determinacja i wyszkolenie sprawiają, że są w stanie skutecznie działać w ekstremalnych warunkach, niosąc pomoc i ratunek, gdy jest najbardziej potrzebny.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama