reklama

Powiat ząbk. Starosta rotacyjny?

Opublikowano:
Autor:

Powiat ząbk. Starosta rotacyjny? - Zdjęcie główne

Czy Dariusz Małzięć to nasz przyszły starosta?

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Roman Fester znów został starostą. Według naszych informacji - do końca roku.
reklama

Na wtorkowej (7 maja) sesji na stanowisko starosty zgłoszono dwóch kandydatów - Romana Festera z Koalicji Obywatelskiej i Wojciecha Maja  z Prawa i Sprawiedliwości. Radni zagłosowali i wybrali: Festera. Dalsze głosowania wyłoniły wicestarostę - Dariusza Małozięcia, a także członków zarządu, którymi zostali Ewa Figzał, Krystyna Grzech i Andrzej Regner.

W koalicji i komitecie Marcina Orzeszka trwały rozmowy na temat tego, kto starostą zostać powinien. Z naszych informacji wynika, że mocnym kandydatem był Dariusz Małozięć, do poniedziałku (6 maja) zastępca burmistrza Marcina Orzeszka. Jednak to, że staroście Festerowi brakuje niespełna roku do emerytury, sprawiło, iż ostatecznie to jego wybrano starostą. Rotacyjnym. Bo od nowego roku starostą ma stać się właśnie Małozięć. 

W dniu 6 maja przyjąłem rezygnację Dariusza Małozięcia z funkcji zastępcy burmistrza Ząbkowic Śląskich. Dziękuję za ponad 13 lat wspólnej pracy w tym w latach 2019-2024 jako zastępca burmistrza. Życzę powodzenia i sukcesów w realizacji nowych wyzwań zawodowych - powiedział burmistrz Marcin Orzeszek.

Swoje oświadczenie wydał też sam zainteresowany.

W związku z objęciem 7 maja mandatu Radnego Powiatu Ząbkowickiego w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację ze stanowiska zastępcy burmistrza Ząbkowic Śląskich i pożegnałem się ze współpracownikami z Urzędu Miejskiego - powiedział Małozięć. - Dziękuję Marcinowi Orzeszkowi za blisko 14 lat współpracy, która była czasem niezwykłego rozwoju Ząbkowic Śląskich. Cieszę się, że mogłem być małą częścią tej wspaniałej przemiany. Pozostają ze mną na zawsze wspomnienia i 14 kalendarzy, które co roku zapełniałem sprawami do realizacji dla dobra naszych mieszkańców. Dzięki zaufaniu jakim obdarzyli mnie wyborcy w wyborach samorządowych obejmę mandat Radnego Powiatu Ząbkowickiego. Nowe wyzwanie ale ten sam cel. Poprawa jakości życia mieszkańców i rozwój naszej Małej Ojczyzny - dodał.

A już następnego dnia kolejne oświadczenie byłego zastępcy burmistrza.

7 maja 2024 roku to dzień, w którym złożyłem ślubowanie przyjmując mandat Radnego Powiatu Ząbkowickiego. To także moment podjęcia nowego wyzwania zawodowego. Dziękuję Radnym Powiatu Ząbkowickiego, którzy poparli moją kandydaturę i wybrali mnie na stanowisko wicestarosty. Obiecuję, że nie zawiodę - zapewnił Dariusz Małozięć. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama