reklama

Policjanci znów grają z WOŚP i radzą jak bezpiecznie kwestować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOŚP - materiały prasowe

Policjanci znów grają z WOŚP i radzą jak bezpiecznie kwestować - Zdjęcie główne

foto WOŚP - materiały prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem uczestników, czuwać będą policjanci.
reklama

WOŚP 2024. Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych! - pod tym hasłem zagra tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Policja przypomina: Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa, przez osoby, które w nim uczestniczą.

Policyjne porady dla darczyńców WOŚP

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka-naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy kwestować samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem tego Finału.

Na identyfikatorze znajdują się: imię i nazwisko wolontariusza, numer wolontariusza (ten sam powinien być widoczny na puszce), zdjęcie wolontariusza, dane Sztabu, w którym działa wolontariusz, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Jeśli będziemy mieli podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z policją
– radzą policjanci.

Mundurowi proszą również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
  • unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);
  • nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!!
  • kwestujące dzieci zawsze powinny być pod opieką dorosłych;
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebować zwracajcie się o pomoc do policji lub straży miejskich bądź gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy
- dodają policjanci.

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama