Reklama

Reklama

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zachęcają do wstąpienia w szeregi policji

Opublikowano: czw, 9 cze 2022 10:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Ząbkowic Śląskich zachęcają do wstąpienia w szeregi policji. Kto może zostać policjantem?

Reklama

Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. To ciekawa praca, w której można znaleźć miejsce dla siebie, a umiejętności i zdobyta wiedza pomogają podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Bycie policjantem to ogromne wyzwanie, zaszczyt, ale przede wszystkim codzienna satysfakcja z pełnionej służby. O tym i o innych aspektach pracy w mundurze opowiadają policjanci spotykający się z młodymi ludźmi, zarówno tymi, którzy kończą już szkołę i myślą o pracy, jak i tymi młodszymi, którzy mogą już wybrać drogę prowadzącą ich do munduru. Takie spotkania funkcjonariusze prowadzą na terenie całego powiatu zarówno w szkołach, jak i podczas organizowanych lokalnie festynów i imprez. 

Kto może zostać policjantem?

Musisz być obywatelem Polski, o nieposzlakowanej opinii. Kandydat musi mieć  co najmniej średnie wykształcenie. Dodatkowo musisz mieć zdolności fizyczne i psychiczne do służby oraz być osobą, której można powierzyć informacje niejawne. Nie może być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. 

Jeżeli nie chcesz przerywać nauki i chcesz studiować dziennie a jednocześnie spełniać się zawodowo jako policjant/policjantka policja również istnieje dla ciebie rozwiązanie. Studia I stopnia na kierunku "Nauka o Policji" w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po 4 latach nauki i zdaniu egzaminów otrzymasz licencjat, co pozwoli Ci na przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik stanowi podstawę do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych Policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy