reklama

Park Narodowy Gór Stołowych: czy możesz zabrać psa w góry?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Park Narodowy Gór Stołowych: czy możesz zabrać psa w góry? - Zdjęcie główne

Pies może wyruszyć z Tobą w góry, ale wyłącznie na smyczy | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Park Narodowy Gór Stołowych: czy możesz wziąć psa w góry? Turyści maja spore wątpliwości i zasypują pracowników pytaniami
reklama

 

Park Narodowy Gór Stołowych.  W sezonie wakacyjnym wyjątkowo często zgłaszają się do Parku Narodowego Gór Stołowych turyści z pytaniami odnośnie możliwości przemieszczania się z psem po Parku. Park Narodowy Gór Stołowych zgodnie z obowiązującymi zapisami pozwala na wprowadzanie psa na szlaki piesze oraz trasy turystyczne.

Jednak właściciele czworonogów muszą pamiętać o zachowaniu kilku ważnych zasad:

*Psa prowadzimy wyłącznie na smyczy! Jego obecność ma bezpośredni wpływ na przyrodę Parku, w szczególności na przemieszczanie ssaków. Państwa podopieczny pozostanie bezpieczny na smyczy! Liczne doły, jamy, rowy i szczeliny pomiędzy skałami stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla zwierzaka. Dodatkowo pies w lesie czuje się zdezorientowany, wiele nowych zapachów oraz nowy teren może doprowadzić do utraty kontroli nad pupilem. Dlatego pamiętajmy, psa na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych prowadzimy wyłącznie na smyczy.

*Podczas wędrówek sprzątamy odchody po swoich psach. Pies jest gatunkiem obcym dla naszej przyrody, dlatego troszcząc się o środowisko naturalne zabierajmy ze sobą na spacery pojemniki na pozostałości po wizycie psiaka w Parku. W Parku Narodowym Gór Stołowych istnieją strefy ochrony ścisłej. Są to obszary wyjątkowo cenne przyrodniczo. Zabroniona jest tam jakakolwiek ingerencja człowieka i dlatego pracownicy starają się je ochronić przed wpływami zewnętrznymi. Podczas upalnych dni właściciele muszą także pamiętać, aby zapewnić zwierzakowi bezpieczny spacer.

Gdzie napełnimy miskę wodą?

W Parku Narodowym Gór Stołowych możemy napełnić miskę dla psa w następujących miejscach: Błędne Skały- parking górny, Centrum Szkoleniowo Edukacyjne Parku Narodowego Gór Stołowych w Karłowie Schronisko na Szczelińcu oraz Schronisko Pasterka oraz Ekocentrum PNGS. Posiadacz psa powinien zabrać swój własny pojemnik na wodę, PNGS nie wystawia swoich misek ze względu na bezpieczeństwo zwierząt. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama