reklama

Pamiętacie kampanię o cenach prądu? Manipulacja wyszła na jaw

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Pamiętacie kampanię o cenach prądu? Manipulacja wyszła na jaw - Zdjęcie główne

foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podwyżki cen prądu nie są uzależnione tylko i wyłącznie od polityki UE. Sprawozdanie finansowe Grupy PGE jasko pokazuje, że głośna kampania była rządową manipulacją.
reklama

Na początku stycznia rząd zaczął informować o tym, że podwyżki cen energii spowodowane są polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Kampania informacyjna Polskich Elektrowni była głośno komentowana przez ekonomistów oraz polityków opozycji, już wtedy mówiono o manipulacji.

Manipulacja oficjalnie wyszła na jaw

Wczoraj opublikowane zostało sprawozdanie finansowe Grupy PGE za 2021 rok. Przeanalizował je nasz zaprzyjaźniony ekonomista, Michał Przybylak:

W analizie wziąłem pod uwagę skonsolidowane przychody ze sprzedaży, które powiększyłem o VAT oraz koszt emisji, ujęty w pozycji „podatki i opłaty” w nocie objaśniającej do sprawozdania. Okazuje się, że w 2021 r. koszty te stanowiły 18% przychodów ze sprzedaży powiększonych o VAT, a więc w przybliżeniu rachunku odbiorców.

Dodatkowo należy przypomnieć, że pieniądze z transmisji CO2 trafiają do budżetu polskiego, a nie europejskiego i powinny być przeznaczane na transformację energetyczną.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama