reklama

Oświadczenie Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy w związku z artykułem „Tragedia w Oleńce”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: red.

Oświadczenie Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy w związku z artykułem „Tragedia w Oleńce” - Zdjęcie główne

foto red.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy oświadczenie Moniki Rak Słowińskiej, dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy.
reklama

Działając w imieniu Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy w związku z opublikowaniem w dniu 31 lipca 2023 r. na portalu internetowym zabkowice.pl informacji dotyczącej rzekomo tragicznej śmierci czterdziestoletniego mieszkańca DPS-u w Opolnicy, zwracam się o niezwłoczne sprostowanie podanej informacji w ten sposób, aby napisać notatkę, że zmarły mieszkaniec był osobą w znacznym stopniu niepełnosprawną intelektualnie z licznymi chorobami współistniejącymi, a śmierć mężczyzny nastąpiła wskutek długotrwałej choroby i przebiegła w sposób naturalny bez ingerencji osób trzecich i bez wpływu czynników zewnętrznych.

Jakkolwiek śmierć mężczyzny jest to tragedia dla jego rodziny i placówki, w której przebywał, to z całą pewnością zdarzenie to nie powinno być opisane w kategoriach sensacji i wzbudzać u czytelników przeświadczenie, że doszło do jakiejś nadzwyczajnej sytuacji, która nie miała prawa się wydarzyć.

Wprawdzie dziennikarze korzystają z prawa do wolności słowa i wyrażania swoich opinii to jednak jest ona ograniczona ze względu na ochronę dobrego imienia i praw innych osób. Każda informacja natomiast powinna być rzetelnie sprawdzona i prawdziwa.

Mając powyższe na uwadze wnoszę jak na wstępie, w przeciwnym razie zostałam upoważniona do wszczęcia kroków prawnych i wystąpienia z powództwem o naruszenie dóbr osobistych.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy
Monika Rak-Słowińska

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama