reklama
reklama

Nowy pomysł dla turystyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Zloty Stok

Nowy pomysł dla turystyki - Zdjęcie główne

Samorządowcy podczas dyskusji o przyszłości turystycznej regionu | foto UM Zloty Stok

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościGrażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku zainicjowała spotkanie, w którym wzięli udział burmistrzowie, starostowie, wójtowie i pracownicy wydziałów promocyjnych rejonu. Spotkanie stworzyło okazję do rozmowy o przyszłości i planowanego rozwoju Dolnego Śląska
reklama

  Turystyka po powodzi

Powódź, która przetoczyła się przez region poczyniła znaczne spustoszenia. Ucierpiały nie tylko ludzkie mienie, infrastruktura wsi i miast ale również to, co jest sercem i tchnieniem tego regiony, czyli usługi turystyczne.

- Spotkanie miało na celu zaproszenie do wzajemnej współpracy, promocji atrakcji turystycznych i stworzenia nowego produktu o charakterze turystycznym – czytamy na stronie gminy Złoty Stok.

Wspólny cel

Chodzi o wypracowanie wspólnej strategii, która będzie promować również mniej znane atrakcje Dolnego Śląska.  

- Spotkanie zgromadziło w Złotym Stoku wielu przedstawicieli samorządów, głównie wójtów i burmistrzów. Czyli osoby decyzyjne, które mają wpływ na to co w gminie się dzieje. Służyło temu, aby po powodzi, po tym co wydarzyło się na naszych ziemiach, żebyśmy pokazali, że jest tu pięknie, że atrakcje turystyczne są dostępne, są otwarte. Ale też głównym celem tej konferencji było stworzenie nowego produktu. Z zebranych wypowiedzi wynikało, że jest to potrzebne. Poza utartym szlakiem, czyli poza znanymi atrakcjami, jest jeszcze bardzo dużo atrakcji, które czekają na odwiedzenie. Odwiedzenie tych atrakcji pozwoli przedsiębiorcom działającym w gminach i powiatach jak również samorządom na to, aby inwestować. Aby można było tu atrakcyjnie spędzić czas i aby można było tą naszą ofertę turystyczną wzbogacać – mówi Grażyna Orczyk.

reklama

Nowy projekt turystyczny

Zaprezentowano projekt pod nazwą "Dolny Śląsk, poza utartym szlakiem", który ma na celu intensywniejszą współpracę pomiędzy samorządami regionu w obszarze turystyki.

- Są takie miejscowości jak Bardo, które są piękne i urokliwe. Ze wspaniałymi zabytkami, miejscami, lasami rzekami i tak dalej. Ale nas nie widać bo jesteśmy mali. A jak połączymy siły, to pokażemy, mimo że jesteśmy mali że jesteśmy razem i coś z tego będzie. Ja jestem pełna nadziei i wierze że nam się to uda zrobić. Pokażemy, że na Dolnym  Śląsku poza utartym szlakiem jest wiele do zobaczenia i że turyści u nas na pewno nie będą się nudzić  – mówi Marta Ptasińska, burmistrz Bardo.

Wnioski, plany

Starostowie, Burmistrzowie, Wójtowie oraz pracownicy Wydziałów Promocji dyskutowali nad przyszłością turystyki naszego regionu.

reklama

- My po tej dzisiejszej konferencji oczywiście spiszemy te główne wnioski i przekażemy je do władz samorządu województwa do władz krajowych. Chociażby potrzebę stworzenia bonu turystycznego, ale kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 13 stycznia. Czas pomiędzy dzisiejszą konferencja a następną przeznaczymy na intensywna pracę, takie przymiarki do promocji turystyki. A 13 stycznia będziemy już pracować w zespołach, które doprowadzą do wysieciowania naszych atrakcji turystycznych – mówi Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku i gospodarz spotkania.

Owocne dyskusje

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Natalia Mutor, dyrektor Wydziału Turystyki, Bartłomiej Kubicz dyrektor Departamentu Gospodarki i Promocji WD oraz Tomasz Gracz dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Adam Jasnikowski przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie dało pole do dyskusji, wymiany spostrzeżeń i uwag.

reklama

- Dzięki połączeniu sił promocyjnych mniej znane miejscowości i atrakcje będą lepiej widocznie i głośniej będzie o nich słychać - dzięki temu wzrośnie liczba turystów je odwiedzających – przekonuje burmistrz Barda.

Anna Żabska, wojewoda dolnośląska deklaruje wsparcie dla sportu i turystyki po powodzi.

- Wczoraj rozmawiałam z wiceministrem Sportu i Turystyki, Piotrem Borysem, o konkretnym wsparciu dla sportu i turystyki, które ucierpiały przez wrześniową powódź. Środki są już dostępne – informuje Anna Żabska.  

400 mln zł z Programu Odbudowy Infrastruktury Sportowej  oraz 50 mln zł z Turystycznego Funduszu Pomocowego.  Program wsparcia ma być uruchomiony jeszcze w tym roku.

-  Jeszcze w tym roku ruszy program mający na celu odbudowę publicznej infrastruktury turystycznej. Na ten cel zostanie przeznaczone 80 mln złotych – deklaruje wojewoda dolnośląska. 

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama