Reklama

Reklama

Nowoczesny quad trafił do straży w Ząbkowicach Śląskich

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj na terenie Nadleśnictwa Henryków, odbyła się prezentacja pojazdu UTV Segway Fugleman UT10 E, który został zakupiony na potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Reklama

Powiat Ząbkowicki. Ząbkowiccy strażacy mają nowy pojazd. Quad mógł zostać zakupiony dzięki porozumieniu i wsparciu Gminy Ząbkowice Śląskie, a w szczególności burmistrza gminy Marcina Orzeszka oraz radnych Rady Miejskiej którzy na realizację zadania przekazali kwotę 100 tys. zł. 

W trakcie krótkiego przemówień Orzeszek zaznaczał, że wszelkie inicjatywy związane z poprawą bezpieczeństwa w mieście – siedzibie powiatu, która realizuje oraz realizować ma przyczynią się do podniesienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców.

Lepszy sprzęt dla strażaków = większe bezpieczeństwo mieszkańców

Nowo pozyskany samochód podniesie mobilność Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich i  poprawi poziom bezpieczeństwa na terenie gminy Ząbkowice Śląskie oraz powiatu ząbkowickiego.

 W trakcie prezentacji komendant powiatowy jednostek straży pożarnej w Ząbkowicach Śl. - bryg. Tomasz Mądry zaznaczył, że czterokołowiec o mocy 100 KM przystosowany jest do prowadzenia działań ratowniczych w zakresie poszukiwania osób zaginionych w terenach trudno dostępnych oraz wsparciu działań specjalistycznych dzięki możliwości transportu sprzętu. 

Wyposażenie pojazdu w pojemną pakę i terenowe zawieszenie z układem napędowym 4x4 a także wyciągarkę elektryczną będzie niezastąpione podczas działań w terenie niedostępnym dla pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Bez trudu i w krótkim czasie ratownicy dotrą do miejsca zdarzenia, np. w tereny zalesione, żwirownie czy łąki i wykonają podstawowe czynności ratownicze.

Pierwszy taki pojazd w regionie

Realizacja zadania polegała na dostarczeniu pojazdu, który dodatkowo został doposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową, radiotelefon pracujący w sieci radiowej PSP przyczepę do jego przewozu oraz kaski, dla strażaków którzy będą się nim poruszali. 

Po doposażeniu pojazdu w moduł gaśniczy będzie również wykorzystywany przy pożarach lasów, łąk i nieużytków. Jest to pierwszy tego typu pojazd na terenie powiatu ząbkowickiego oraz pierwszy będący na wyposażeniu Jednostek PSP z terenu województwa dolnośląskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy