reklama

Nowe karetki dla nowego pogotowia w Ząbkowicach Śląskich

Opublikowano:
Autor:

Nowe karetki dla nowego pogotowia w Ząbkowicach Śląskich - Zdjęcie główne

Obecna siedziba ząbkowickiego pogotowia

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Ogłosiliśmy przetarg na trzy karetki i na wyposażenie nowej siedziby pogotowia - mówi starosta Roman Fester.
reklama

Pracownicy pogotowia czekają na dostawę nowych wozów i nowego wyposażenia jak na zbawienie. 

- Teraz mamy trzy karetki systemowe, jedną karetkę zapasową dużą, jedną karetkę transportu medycznego, czyli mamy pięć dużych ambulansów i jeden ambulans typu A transportowy - wymienia Beata Gil, dyrektor SP ZOZ Pomoc Doraźna, czyli ząbkowickiego pogotowia. 

Karetki systemowe to dwa Renault i jeden Mercedes, karetki transporotowa i zapasowa to też Renault, a jeszcze jedna transportowa to Fiat Doblo. 

Teraz pogotowie wzbogaci się o trzy nowiutkie karetki.

- Jedna trafi do Ziębic - mówi Beata Gil. 

Czy pogotowie pozbędzie się starszych karetek?

- Nie będziemy się pozbywać karetek, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia będzie na pewno w przyszłości ogłaszał konkursy ofert na transport i wtedy zastanowimy się, czy nie rozszerzyć usługi - mówi dyrektor Gil. - Natomiast jedną najstarszą karetkę, jeżeli by się wszystko ułożyło, to chcemy dać jeszcze na Ukrainę. Tam już daliśmy dwa ambulanse. Mam nadzieję, że jeszcze jeżdżą tam w powiecie zaprzyjaźnionym z naszym starostwem powiatowym - dodaje.

Ile może kosztować nowa karetka?

- Z cen rynkowych szacujemy, że może to być około dwa miliony sto, dwa miliony dwieście na trzy karetki z wyposażeniem - odpowiada dyrektor Gil. - Sam ambulans kosztuje ponad trzysta tysięcy, natomiast dodatkowo jeszcze sprzęt do tego dochodzi. Karetka jako auto bazowe jest w cenach rynkowych, natomiast przerobienie busa na ambulans jest bardzo kosztowne, bo trzeba przygotować cały przedział medyczny - dodaje.

Przetarg obejmuje też wyposażenie placówki. 

- Stara siedziba była meblowana prawie dwadzieścia lat temu - mówi Beata Gil. - To wyposażenie po starym PSP ZOZ-ie i tym, co podostawaliśmy. Wiadomo, musieliśmy krzesła wymienić na ergonomiczne. Jest to stary sprzęt - dodaje. 

W nowej siedzibie będzie już tylko nowy sprzęt.

- Liczymy dni, kiedy będzie koniec składania ofert i rozstrzygnięcie przetargu - mówi dyrektor Gil.

Nowa siedziba pogotowia przy ul. Melioracyjnej ma być gotowa jesienią.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama