reklama

Niemal dwustu uchodźców w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ząbkowicach Śląskich

Opublikowano:
Autor:

Niemal dwustu uchodźców w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ząbkowicach Śląskich - Zdjęcie główne

- 18 osób wyrejestrowało się ze względu na podjęcie pracy - mówi dyrektor Irena Balikowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ukraińcy, którzy uciekli przed wojną, rejestrują się w pośredniaku. 18 z nich zyskało pracę.
reklama

- Do dnia 20 maja zarejestrowało  się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ząbkowicach Śląskich 199 osób z Ukrainy, w tym 4 mężczyzn - mówi Irena Balikowska, dyrektor pośredniaka. - 18 osób wyrejestrowało się ze względu na podjęcie pracy - dodaje.

PUP też zarejestrował 86 oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na "starych zasadach" dla obywateli Ukrainy.

Co to są te "stare zasady"? Chodzi o przepisy ze stycznia, kiedy weszła w życie nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, na podstawie której oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi jest składane przez firmę zatrudniającą. 

- Oświadczenie wpisane przez Powiatowy Urząd Pracy do ewidencji oświadczeń uprawnia cudzoziemca do wykonywania pracy bez obowiązku posiadania zezwolenia na pracę, jeżeli praca wykonywana jest na warunkach określonych w tym oświadczeniu - tłumaczy dyrektor Balikowska. 

Z kolei w marcu weszła w życie ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym  na terytorium tego państwa. Według niej iż każdy obywatel Ukrainy przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uprawniony legalnie do wykonywania pracy na terytorium naszego państwa bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama