reklama

Mieszkańcy Ząbkowic nie będą głodować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkańcy Ząbkowic nie będą głodować - Zdjęcie główne

- Każda osoba potrzebująca może korzystać z pomocy jadłodajni - mówi nam Irena Szewczyk, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej "Integracja", które od 1 stycznia 2020 r. obsługuje stołówkę.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do jadłodajni przy parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich na ciepły posiłek może przyjść każdy. Stowarzyszenie ją prowadzące otrzymało od władz miejskich 50 tys. zł. To wystarczy do końca marca.
reklama

W założeniu jadłodajnia działa dla osób pochodzących z rodzin patologicznych, dotkniętych alkoholizmem i narkomanią.

- Każda osoba potrzebująca może korzystać z pomocy jadłodajni - mówi nam Irena Szewczyk, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej "Integracja", które od 1 stycznia 2020 r. obsługuje stołówkę. 

Dotacja od miasta pokrywa koszty zatrudnienia kucharki oraz częściowo koszty zakupu artykułów żywnościowych. 

- Stowarzyszenie z własnych środków pokrywa obsługę finansową, zakup materiałów biurowych oraz środków czystości. W obecnej chwili środki dotyczące zakupu artykułów żywnościowych wystarczą do końca marca tego roku - przyznaje Irena Szewczyk. 

Co więc się stanie, gdy pieniędzy zabraknie?

- Stowarzyszenie "Integracja" w odpowiednim momencie złoży tak zwaną ofertę skróconą na podstawie art.19a (chodzi o powierzenie przez gminę realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert - przyp. red.) o dotację na zakup artykułów żywnościowych, które zapewnią ciągłość pracy jadłodajni - mówi Irena Szewczyk. - Należy nadmienić, że parafia św. Anny w Ząbkowicach Śląskich także współfinansuje działalność jadłodajni - dodaje.

Jadłodajnia zgodnie z wymogami sanitarnymi od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.30 wydaje przygotowany ciepły posiłek . 

- Sprawna działalność jadłodajni to przede wszystkim zasługa pani Ani Mądry, która swoją pracowitością, cierpliwością i wielkim zaangażowaniem wspiera osoby korzystające z jadłodajni - Irena Szewczyk.

 

W roku 2021 jadłodajnia wydała ponad 15 tys. posiłków, co daje średnio 65 posiłków wydawanych codziennie. Liczba wydawanych posiłków od wielu lat utrzymuje się na podobnym poziomie. - Z naszych obserwacji wynika, że działalność jadłodajni jest bardzo potrzebna dla pewnej grupy mieszkańców naszej gminy - mówi prezes Irena Szewczyk.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama