reklama

Mieszkańcy Szklar i okolicznych miejscowości doczekają się zatok autobusowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Internet/zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy Szklar i okolicznych miejscowości doczekają się zatok autobusowych  - Zdjęcie główne

Przystanki staną się bezpiecznym miejscem oczekiwania na przyjazd/odjazd autobusów w szczególności dzieci i młodzieży | foto Internet/zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy ma ruszyć budowa zatok i co jeszcze zostanie w Szklarach zrobione?
reklama

Mieszkańcy Szklary Huta i okolicznych miejscowości doczekają się zatok autobusowych przy drodze Krajowej nr 8 z chodnikami dla pieszych o łącznej długości ok. 250 mb. wraz z oświetleniem.
 
- Po wieloletnich, podejmowanych przeze mnie próbach - jako radnej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich - udało mi się zainteresować problemem Szklar, Posła na Sejm RP Pana Wojciecha Murdzka, który podjął efektywne działania. Otrzymałam informacje przesłane do Ministra z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o tym, że w 2023 roku odbędzie się realizacja robót związanych z budową zatok autobusowych przy DK8 w miejscowości Szklary Huta, co spowoduje wyeliminowanie zagrożenia dla życia i zdrowia podróżnych. Przystanki staną się bezpiecznym miejscem oczekiwania na przyjazd/odjazd autobusów w szczególności dzieci i młodzieży - poinformowała dziś radna Jadwiga Smarżyk.
 
- O efektach działań podjętych przez Posła Wojciecha Murdzka i moich poinformowałam Pana Marcina Orzeszka Burmistrza Ząbkowic Śląskich, składając jednocześnie wniosek radnej o podjęcie przez niego działań do bezpiecznego korzystania mieszkańców z komunikacji autobusowej (przyjazdu/odjazdu autobusów), poprzez zapewnienie bezpiecznego, tymczasowego usytuowania przystanków (do czasu zakończenia robót związanych z j.w.) a tym samym wyeliminowanie zagrożenia dla życia i zdrowia podróżnych. Liczymy na to, że teraz Pan Burmistrz przychyli się do mojego wniosku, zapewniając mieszkańcom Huty Szklary i pobliskich miejscowości tymczasowe, bezpieczne korzystanie z komunikacji autobusowej - dodaje radna.
Koszt całego przedsięwzięcia to około 2,8 mln zł.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama