Marceli C. czeka na miejsce na oddziale psychiatrycznym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Ząbkowice Śląskie

Marceli C. czeka na miejsce na oddziale psychiatrycznym - Zdjęcie główne

Zabójca rodziny będzie obserwowany przez specjalistów. | foto KPP Ząbkowice Śląskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od grudnia osiemnastolatek z Ząbkowic Śląskich, który wymordował swoją rodzinę, przebywa w areszcie. Niedługo zmieni miejsce pobytu - z celi na salę chorych na oddziale psychiatrycznym.

Jak już informowaliśmy w lipcu, na podstawie zgromadzonego do tej pory w śledztwie materiału dwie biegłe z zakresu psychiatrii nie były w stanie ocenić zdrowia mentalnego osiemnastolatka oskarżonego o zamordowanie rodziców i braciszka w grudniu zeszłego roku. Zwróciły się więc do prokuratury o to, aby ta zawnioskowała do sądu o obserwację sądowo-psychiatryczną. Udało się. 

 

- Sąd Okręgowy w Świdnicy zlecił czterotygodniową obserwację - mówi prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Prokuratura ma nadzieję, że po tych 4 tygodniach zostanie przygotowana opinia psychiatryczna niezbędna do sporządzenia aktu oskarżenia. Być może jednak lekarze z oddziału psychiatrycznego będą potrzebowali więcej czasu, wówczas obserwacja może zostać przedłużona. A to odwlecze przygotowanie aktu oskarżenia. Ale prokuratura musi mieć pewność, jaki był stan psychiczny nastolatka, gdy dokonywał on tej strasznej zbrodni. 

 

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 grudnia 2019 r. Osiemnastoletni Marceli C. w domu rodzinnym zamordował siekierą rodziców i siedmioletniego brata, po czym upozorował napad rabunkowy. Sam zawiadomił policję, ale zeznał początkowo, że ktoś napadł na jego rodzinę. Dopiero podczas przesłuchania przyznał, że to on dokonał tej makabrycznej zbrodni. 

 

Kluczowym dla sprawy jest to, czy chłopak był poczytalny w momencie dokonywania morderstw. Jeśli tak - oskarżyciele będą najprawdopodobniej domagać się dla niego co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, być może nawet dożywocia. Na razie Marceli C. usłyszał 3 zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługującą na szczególne potępienie.

 

Teraz ząbkowiczanin w areszcie śledczym czeka na miejsce na oddziale psychiatrycznym.

 

- Niestety oddziały psychiatryczne są przepełnione - mówi prokurator Orepuk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE