Mamy nowego biskupa!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Świdnicka

Mamy nowego biskupa! - Zdjęcie główne

Biskup Ignacy Dec i biskup Marek Mendyk | foto Diecezja Świdnicka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

- Decyzja ta oznacza, że mamy już nowego biskupa Marka, ale do czasu ingresu jego obowiązki pełni jako administrator apostolski diecezji świdnickiej ksiądz biskup Ignacy - tłumaczy ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy świdnickiej kurii biskupiej.

 

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację księdza biskupa Ignacego Deca z posługi biskupa świdnickiego.

 

Biskup Ignacy Dec podziękował już kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za minione szesnaście lat wspólnej drogi i zachęcił zebranych do modlitwy w intencji nowego biskupa oraz dobrego duchowego przygotowania się do ingresu, którego data zostanie ogłoszona w najbliższym czasie. Pierwszą modlitwą za nowego biskupa była modlitwa Anioł Pański.

 

Komunikat o mianowaniu nowego biskupa zostanie przekazany wiernym diecezji świdnickiej w najbliższą niedzielę podczas wszystkich Mszy św.

 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE