Laura z Ząbkowic w „MasterChefie”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Użyczone

Laura z Ząbkowic w „MasterChefie” - Zdjęcie główne

19-latka walczy o miejsce w programie kulinarnym. | foto Użyczone

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Magda Gessler, Ania Starmach i Michel Moran szukają najlepszego kucharza-amatora w Polsce. Jest szansa, że tytuł MasterChefa trafi do Ząbkowic Śląskich, bo maturzystka Laura Machnik doszła już do drugiego etapu castingu.

Program „MasterChef” jesienią będzie gościć po raz dziewiąty na antenie TVN. Najlepsi kucharze-amatorzy zawalczą o 100 tys. zł, kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej i statuetkę 9. polskiego MasterChefa.

 

Tym razem castingi do najpopularniejszego programu kulinarnego na świecie odbywają się wirtualnie ze względów bezpieczeństwa.

 

Rozmowy i gotowanie online

Komisja castingowa spośród wielu zgłoszeń wybrała te osoby, które dostały się do pierwszego etapu konkursu. Za pomocą internetowej aplikacji przeprowadzono i zarejestrowano rozmowy castingowe z uczestnikami. Jury oceniało wiedzę kulinarną i kulinarne umiejętności kandydatów do tytułu MasterChefa, kreatywność oraz udzielanie oryginalnych i interesujących odpowiedzi na zadawane pytania otwarte oraz tak zwane „predyspozycje medialne” - między innymi umiejętność zaprezentowania się przed kamerą, odporność fizyczną i psychiczną na stres spowodowany udziałem w wieloosobowym przedsięwzięciu rejestrowanym za pomocą kamer, a także autoprezentację i poczucie humoru. Prezentacje uczestników castingu polegały na przedstawieniu i dokończeniu wcześniej przygotowanej potrawy. Komisja mogła także poprosić o przygotowanie prostego dania podczas trwania połączenia, ze składników, które uczestnik castingu posiada.

 

Drugi etap eliminacji polegał na zamieszczeniu materiału filmowego z zarejestrowanej rozmowy castingowej na stronie internetowej programu. Tu mogą głosować internauci, którzy do tej pory wybrali dwoje uczestników, w przyszłym tygodniu wybiorą jeszcze jednego. A później wyborem zajmie się jury z TVN.

 

Wśród klipów castingowych jest ten, w którym prezentuje się dziewiętnastoletnia Laura Machnik.

 

- Aktualnie skończyłam szkołę i jestem w oczekiwaniu na maturę - mówi ząbkowiczanka. Laura chodziła do Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich, na zakończenie III klasy uzyskała świetną średnią 4,89!

 

Niepozorne, ale wyjątkowe pierogi

 

W klipie konkursowym dziewiętnastolatka przygotowała pierogi z nadzieniem curry z soczewicy i chutney pomidorowy na mleku kokosowym. Pierogi wycinała specjalną szklanką od babci, od żadnej innej szklanki pierogi nie są takie dobre.

 

- Jeszcze muszę posypać miętą, bo mięta robi tu robotę - powiedziała kończąc potrawę.

 

Komisja castingowa pytała Laurę o to, czy potrafi zrobić domowy makaron, dlaczego taka młoda dziewczyna zajmuje się gotowaniem i dla jakiej największej liczby osób gotowała.

 

- Gotowałam ja, moja babcia, moja mama i mojej mamy dwie siostry i to była moja osiemnastka, na której było siedemdziesiąt osób i same sobie z tym wszystkim dałyśmy radę. Sama to tak dla dwudziestu osób - mówi ząbkowiczanka.

 

- Gdybyś się miała porównać do jakiegoś dania, to jakie byłoby to danie i dlaczego? - dopytywała jurorka.

 

- Mogę porównać się do moich pierogów. Pierogi ogólnie są niepozorne - mówiła Laura.

 

A czy Laura rzeczywiście jest taka niepozorna? Bardzo dobrze się uczy. W 2016 r. zdobyła drugie miejsce w konkursie „Twój biznes - Twoja szansa” - za biznesplan „Przystań”, którego nadrzędnym celem jest utworzenie ośrodka zajmującego się czasową opieką nad osobami starszymi tzw. „przedszkola dla osób starszych”.

 

- Interesuję się też tańcem - powiedziała nam Laura.

 

Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się, gdy miała 8 lat, a tańcem sportowym zainteresowała się mając 14 lat. Zajęła pierwsze miejsce w klasie „F” na „XLIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego” w Krakowie, a także m.in. pierwsze miejsce podczas „Champion Cup” w Karpaczu.

 

- Taniec to nie tylko sam talent, ważne są treningi, skupienie i zaangażowanie. Należy włożyć w to dużo energii, czasu, pieniędzy, a przede wszystkim serca. Mam mało czasu dla siebie i znajomych, ale staram się tak planować każdy dzień, aby znaleźć go na wszystko. Zakładając buty do tańca, czuję, że to jest to, co kocham robić - opowiada o swojej pasji Laura.

 

Co teraz?

 

- Nie mogę jak na ten czas udzielać informacji na temat programu - mówi nam ząbkowiczanka.

 

W regulaminie „MasterChefa” czytamy, że spośród uczestników castingu biorących udział w etapie drugim komisja wyłoni grupę od 15 do 25 osób, które organizator zaprosi do udziału w audycji. Trzymamy kciuki za Laurę!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE