Reklama

Reklama

Powiat Ząbkowicki: Czy szczepienia uczniów będą obowiązkowe?

Opublikowano: 31 sierpnia 2021 13:12
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powiat Ząbkowicki: Czy szczepienia uczniów będą obowiązkowe? - Zdjęcie główne

Powiat Ząbkowicki: Czy uczniowie będą musieli się zaszczpić? | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Powiat Ząbkowicki: Rozpoczął się nowy rok szkolny, uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. W trzecim tygodniu września w szkołach planowane jest rozpoczęcie akcji szczepień przeciwko koronawirusowi uczniów w wieku 12 - 15 lat.

Reklama

Powiat Ząbkowicki. Do szczepienia uczniów, podobnie jak to jest w punktach szczepień, wymagana jest zgoda rodzica lub przedstawiciela ustawowego. Rodzic nie musi być obecny przy szczepieniu dziecka.

W przygotowanie całego procesu zaangażowane będą również punkty szczepień. To one zapewnią obecność lekarza podczas kwalifikacji do szczepienia dziecka, przygotowanie kadry zespołu szczepiącego oraz utylizację odpadów medycznych, jeśli szczepienie będzie realizowane na terenie szkoły.

Wybór - nie nakaz

Ministerstwo Zdrowia tylko rekomenduje szczepienia wśród dzieci. Nie będą one obowiązkowe. Każdy rodzic będzie mógł zadecydować o tym czy szczepić swoje dziecko. Dowiedzieliśmy się, że na spotkaniu z dolnośląskim Kuratorem Oświaty dyrektorzy szkół usłyszeli, że szkoła ma być neutralna w kwesti szczepień. Nikt nie będzie nakłaniał rodziców i uczniów. Osoby, które będą chciały się zaszczepić zrobią to dobrowolnie.

W zależności od liczby chętnych do szczepień dzieci, szkoły podejmą decyzję czy szczepienia będą odbywać się w placówce czy w punkcie szczepień.

Powiat Ząbkowicki: Dla kogo trzecia dawka szczepionki?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.