reklama

Brytyjska odmiana koronawirusa już u nas?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Brytyjska odmiana koronawirusa  już u nas? - Zdjęcie główne

W brytyjskiej mutacji chorzy częściej skarżą się na takie objawy jak: ból głowy, kaszel, zmęczenie, bóle mięśni i gardła, gorączka | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Nowy wariant koronawirusa jest już najprawdopodobniej w sąsiednim powiecie kłodzkim. Jak się objawia?
reklama

 

Jak poinformował dziś starosta Maciej Awiżeń nowy wariant koronawirusa jest już najprawdopodobniej w naszym powiecie. Nie jest wykazywany brak smaku czy węchu, jak przy tradycyjnej odmianie koronawirusa. Ten wariant Ten wariant mocno atakuje płucamocno atakuje płuca. - Nalegajmy na zrobienie testów (około 50% jest pozytywnych). Uważajmy na poziom saturacji i wzywajmy pogotowie, gdy spada bo potem przebieg bywa gwałtowny. 126 łóżek w 3 oddziałach covidowych w powiecie - prawie wszystkie są zajęte - mówi starosta. Taka sytuacja jest najprawdopodobniej efektem zbyt późnego zamknięcia granic dla Czechów, którzy bez ograniczeń, do soboty, mogli robić zakupy w naszym powiecie. 

Szpitale w Nachodzie i Hradec Kralowe są wypełnione po brzegi chorymi. W ubiegłym tygodniu do szpitala z zapaleniem płuc spowodowanym koronawirusem trafił burmistrz Nachodu, Jan Birke. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, nie wyklucza całkowitego zamknięcia granic z Czechami.

Brytyjska odmiana koronawirusa jest bardziej zaraźliwa (eksperci szacują, że o około 40-80 proc.). 21 stycznia okryto w Polsce pierwszy przypadek zarażenia brytyjską odmianą koronawirusa. Zidentyfikowało go u chorego z Małopolski. Nie ma dowodów, że ta odmiana wirusa jest bardziej śmiertelna. W brytyjskiej mutacji chorzy częściej skarżą się na takie objawy jak: ból głowy, kaszel, zmęczenie, bóle mięśni i gardła, gorączka. Mniej osób z tą odmianą natomiast traciło zmysł węchu i smaku. Brytyjski wariant koronawirusa jest transmitowany dokładnie w ten sam sposób, czyli drogą kropelkową. Krople aerozolu zawierające patogen mogą być emitowane przez zakażonych m.in. podczas kaszlu, kichania, wraz ze śliną. Aby uniknąć zakażenia, musimy stosować te same środki zapobiegawcze, co dotychczas - zalecane jest noszenie maseczek, zachowywanie dystansu, unikanie dużych skupisk ludzi i częste mycie rąk.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama