reklama

Bardo. Urząd opanowany przez koronawirusa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMiG Bardo

Bardo. Urząd opanowany przez koronawirusa - Zdjęcie główne

Do 30 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie nie załatwisz sprawy dotyczącej m.in. dowodu osobistego | foto UMiG Bardo

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus Praktycznie wszyscy pracownicy bardzkiego Urzędu Stanu Cywilnego zostali skierowani przez sanepid na kwarantannę lub izolację domową. Podobnie urzędnicy zajmujący się ewidencją ludności i dowodami osobistymi w bardzkim magistracie. Kiedy załatwisz swoje sprawy w urzędzie?
reklama

Jak to się stało, że cały USC w Bardzie jest na kwarantannie? - Naturalnie. Tu nie ma się czego doszukiwać - mówi  burmistrz Krzysztof Żegański. - Był podział pracy na grupy: pan sekretarz jedna grupa, pani kierownik druga grupa. I wszystko było w porządku, aż tu w sobotę pani kierownik mówi, że się źle poczuła, zrobiła wynik i ma pozytywny. A kilka dni wcześniej panu sekretarzowi zachorowała żona, potem córka i ma kwarantannę i tyle. Niestety to się tak nałożyło, że Urząd Stanu Cywilnego nie pracuje bezpośrednio w urzędzie w Bardzie, natomiast jest zgoda, bo wystąpiliśmy do wojewody o to, żeby przez ten okres dwóch tygodni funkcję naszego USC przejęła gmina Ząbkowice i tam burmistrz wyraził zgodę. Jak mówi szef bardzkiego magistratu, większa część pracowników urzędu już wróciła do pracy. 

 

- Pracujemy pełną parą, jako jedna już grupa, chroniąc się wzajemnie, trzymając reżim. Ja też trzymam szczególnie, z tego względu, że na czwartek mam termin szczepienia, może będę spokojniejszy i bezpieczniejszy. I zachęcam wszystkich do szczepienia - mówi burmistrz.

 

 

Do 30 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie nie załatwisz spraw dotyczących ewidencji ludności i dowodów osobistych (w tym także: nie złożysz wniosków o wydanie dowodu osobistego, nadanie numeru PESEL, nie załatwisz nic związanego z meldunkami). Te sprawy realizowane będą przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich.

 

 

 

Do 26 kwietnia nieczynny będzie Urząd Stanu Cywilnego w Bardzie. Sprawy dotyczące rejestracji stanu cywilnego w tym: urodzeń, małżeństw i zgonów realizowane będą przez Urząd Stanu Cywilnego w Ząbkowicach Śląskich. Wszelkie sprawy dotyczące wydania odpisów aktów urodzeń, małżeństw i zgonów mogą być przez też załatwiane w jakimkolwiek Urzędzie Stanu Cywilnego na terenie całego kraju.

 

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama