reklama

Koleje Dolnośląskie inwestują. Spółka ogłosiła przetarg na co najmniej 10 pociągów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie inwestują. Spółka ogłosiła przetarg na co najmniej 10 pociągów - Zdjęcie główne

foto Koleje Dolnośląskie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dolnośląski przewoźnik chce rozbudować swój tabor i ogłasza przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Koleje Dolnośląskie planują kupić 10 pięcioczłonowych pociągów z opcją dokupienia kolejnych 10 sztuk. Dzięki tej inwestycji KD będzie w stanie obsłużyć nowe połączenia oraz zwiększyć częstotliwość kursowania na obecnych liniach.
reklama

Nowe pociągi spółki mają specyfikacją przypominać znane z Dolnego Śląska pojazdy Impuls 2 (45WE) oraz Elf 2 (48WEc). Codziennie podróżują nimi tysiące Dolnoślązaków.

Ponad pół miliarda dotacji z dwóch programów unijnych daje nam możliwość ogłoszenia kolejnego przetargu. Ale to nie wszystko: w niedalekiej przyszłości na platformę trafi również informacja o postępowaniu na dziesięć pojazdów spalinowych, również z opcją dokupienia kolejnych 10 sztuk – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Pierwsze pociągi mają zostać dostarczone w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Wszystkie dziesięć sztuk – w ciągu maksymalnie 22 miesięcy.

Koleje Dolnośląskie są rokrocznie wybierane przez coraz więcej pasażerów. Cieszę się, że przewoźnik skutecznie ubiega się o środki unijne, dzięki którym Dolnoślązacy podróżują po naszym województwie nowoczesnymi pociągami
– mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W ciągu ostatnich pięciu lat połączenia kolejowe na Dolnym Śląsku przywrócono do miejscowości, w których żyje około 200 tys. Dolnoślązaków. W zeszłym roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 19 milionów pasażerów.

Termin składania ofert w przetargu na elektryczne zespoły trakcyjne mija 10 maja br.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama