reklama

Kamieniec Ząbkowicki. Urzędnicy biorą się za śmieci. Będą kary?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ilustracyjne

Kamieniec Ząbkowicki. Urzędnicy biorą się za śmieci. Będą kary? - Zdjęcie główne

Kamieniec Ząbkowicki. Segregacja śmieci będzie skontrolowana przez urzędników | foto Ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamieniec Ząbkowicki. Kamienieccy urzędnicy informują, że rozpoczynają się kontrole śmietników. Czy masz się czego obawiać?
reklama

Mieszkańcy Kamieńca Ząbkowickiego będą kontrolowani pod kątem przestrzegania zasad segregacji śmieci. 

 

Kto będzie to sprawdzał? 

Zarówno pracownicy firmy wywozowej jak i urzędnicy, będą sprawdzać, czy w pojemnikach ogólnych na odpady zmieszane, nie znajdują się śmieci podlegające segregacji. Chodzi przede wszystkim o papier, plastik, metal, szkło, popiół, przeterminowane leki, chemikalia, sprzęt RTV i AGD oraz meble. Sprawdzane będą także kontenery do segregacji, czy nie znajdują się w nich śmieci, które powinny znaleźć się w innych kubłach. Np. kartony w plastiku itp. 

- Prawidłowa segregacja ma wpływ na zmniejszenie ilości odpadów, co przekłada się na zmniejszenie kosztów - mówią urzędnicy. 

Nieprawidłowa segregacja może poskutkować karami finansowymi nie tylko dla mieszkańców, ale także dla gminy. Ponieważ im większa jest ilość śmieci zmieszanych, odebranych od mieszkańców, tym wyższe są koszty gospodarki odpadami w gminie. W dodatku, gminy mają obowiązek osiągania pewnych poziomów ilości odpadów z recyklingu, a wymagania te rosną z roku na rok. 

- Za brak osiągnięcia wymaganych poziomów na gminy będą nakładane wysokie kary finansowe, które wpłyną bezpośrednio na wzrost opłat pobieranych od mieszkańców - dodają urzędnicy. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama