reklama

Kamieniec Ząbkowicki. 15-metrowe mieszkanie chronione. Dla kogo?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Marcin Czerniec

Kamieniec Ząbkowicki. 15-metrowe mieszkanie chronione. Dla kogo? - Zdjęcie główne

Kamieniec Ząbkowicki: Burmistrz komentuje kwestię 15-metrowego mieszkania. | foto Fb - Marcin Czerniec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze gminy Kamieniec Ząbkowicki przygotowały dla potrzebujących tak zwane mieszkanie chronione treningowe o powierzchni... 15,55 m kw.
reklama

Kamieniec Ząbkowicki. Według przepisów w mieszkaniu chronionym treningowym zapewnia się usługi bytowe oraz naukę, rozwijanie lub utrwalanie samodzielności, sprawności w zakresie samoobsługi, pełnienia ról społecznych w integracji ze społecznością lokalną, w celu umożliwienia prowadzenia samodzielnego życia.

Z uwagi na wytyczne wojewody każda gmina musi mieć na swoim terenie takie mieszkanie. To lokal z zasobu komunalnego gminy
- mówi nam burmistrz Marcin Czerniec.

Mieszkanie mieści się przy ulicy Złotostockiej. Burmistrz przyznaje, że mieszkanie nie jest wielkie: To pokoik, aneks kuchenny i sanitariat. Mieszkanie tam ma nauczyć daną rodzinę, jak powinna dostosować się do warunków społeczno-bytowych. Tym lokalemdysponuje teraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Kamieńcu Ząbkowickim. 

Dla kogo mieszkanie chronione?

Mieszkanie chronione należy się osobie, która ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebuje wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymaga usług w zakresie świadczonym przez jednostkę całodobowej opieki, w szczególności osobie z zaburzeniami psychicznymi, osobie opuszczającej pieczę zastępczą, młodzieżowy ośrodek wychowawczy, zakład dla nieletnich, a także cudzoziemcowi, który uzyskał w Rzeczypospolitej Polskiej status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą, może być przyznany pobyt w mieszkaniu chronionym.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama