Reklama

Reklama

Gmina Stoszowice: Kolejny ważny krok w postaniu Inkubatora Przedsiębiorczości

Opublikowano: 30 lipca 2021 09:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Stoszowice: Wójt Gminy , Paweł Gancarz, w towarzystwie Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz zaproszonych gości umieścili wczoraj symboliczną kapsułę czasu w jednej ze ścian inkubatora.

Reklama

Gmina Stoszowice: Inkubator będzie zapleczem dla tworzących się młodych przedsiębiorstw związanych z żywnością ekologiczną oraz z sektorem produkcji maszyn i urządzeń dla odnawialnych źródeł energii - To ważne, że miejsca takie jak to powstają na Dolnym Śląsku. Jesteśmy regionem innowacyjnym i wspierajacym przedsiębiorczość - mówił Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Co będzie w Inkubatorze?

Nowoczesny budynek będzie mieścił 15 lokali, warsztat oraz salę konferencyjną z wyposażeniem. W części parteru będzie znajdować się również zaplecze socjalno-kuchenne, które stanowić będzie także obszar warsztatowo-doświadczalny dla podmiotów zajmujących się zdrową żywnością, a część warsztatowa przeznaczona ma zostać dla potrzeb sektora OZE. 

 

Na drugiej kondygnacji obiektu, zaplanowano pomieszczenia biurowe, gdzie będą miały rotacyjnie siedziby firmy – rezydenci. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a przy jego budowie wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła

Jak wygląda Inkubator Przedsiębiorczości - zobacz zdjęcia


Ile kosztowała budowa?
Wartość inwestycji przekracza 5,3 mln zł. Aż 85 % tej kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

 

Info: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.