reklama

Gmina Stoszowice: Inkubator Przedsiębiorczości to potencjał rozwoju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Gminy w Stoszowicach

Gmina Stoszowice: Inkubator Przedsiębiorczości to potencjał rozwoju - Zdjęcie główne

Koszt budowy to ponad 5,3 milionów złotych. | foto Urząd Gminy w Stoszowicach

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Stoszowice: Trwa budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie. Według planów inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.
reklama

Gmina Stoszowice. Inkubator Przedsiębiorczości zapewni mieszkańcom gminy kompleksowe wsparcie, uwzględniające preferencyjne warunki dostępu do lokali oraz usług doradczych i szkoleniowych. Inwestycja w Budzowie będzie miejscem, gdzie przestrzeń dla siebie znajdą małe firmy z dużym potencjałem. Z założenia ma stanowić zaplecze dla tworzących się młodych przedsiębiorstw związanych profilem działalności z żywnością ekologiczną oraz z sektorem produkcji maszyn i urządzeń dla odnawialnych źródeł energii. Dużym atutem budynku będzie sala warsztatowo-konferencyjna. 


Mieszkańcy gminy już w niewielkim stopniu żyją z rolnictwa. Wielu młodych ludzi wyjeżdża za granicę lub do dużych miast. Inkubator Przedsiębiorczości ma ich zatrzymać. Gmina chce rozwijać się w oparciu o ekologiczne rolnictwo i turystykę związaną z Twierdzą Srebrna Góra. - Gmina Stoszowice, to niewielki samorząd z gigantycznym potencjałem turystycznym, rolniczym, a również

z dużym potencjałem gospodarczym wśród swoich mieszkańców. - mówi Wójt Gminy Paweł Gancarz. 


Koszt projektu „Akademia nowoczesnego przedsiębiorcy – budowa inkubatora przedsiębiorczości w Gminie Stoszowice” to  ponad 5,3 milionów złotych. 85 % tej kwoty stanowi unijne dofinansowanie. 

Inf. FB Gmina Stoszowice

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama