reklama

Europark Ząbkowice - spółka oficjalnie powołana

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie: W czwartek, 27 stycznia, w obecności Henryka Kowalczyka - Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Michała Dworczyka - Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz posła Marcina Gwoździa nastąpiło powołanie spółki „Europark Ząbkowice”. Wspólnikami nowo utworzonego podmiotu są Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
reklama

Ząbkowice Śląskie.  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wniesie do spółki nieruchomość o powierzchni 123,5 ha będącej w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa, natomiast ARP S.A. wniesie wkład pieniężny niezbędny do rozpoczęcia inwestycji.

Pierwszym krokiem do powołania spółki „Europark Ząbkowice” było porozumienie podpisane 17 czerwca 2020 r. przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Strony zobowiązały się w nim do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych analiz prawnych, finansowych, ekonomicznych oraz technicznych. Ich celem było między innymi wybranie optymalnej formy współpracy, która objęła opracowanie koncepcji parku przemysłowego, wycenę nieruchomości wnoszonych do projektu, opracowanie biznesplanu przedsięwzięcia oraz oszacowanie kwoty koniecznych nakładów na dostosowanie nieruchomości do potrzeb potencjalnych inwestorów. 

Półtora roku prac zaowocowało powołaniem spółki „Europark Ząbkowice”. To nasza kolejna inwestycja w europark. Od prawie 30 lat zarządzamy trzema europarkami. Jeden z nich, EURO-PARK KOBIERZYCE, zlokalizowany jest zaledwie 60 km od Ząbkowic.
To m.in. dzięki niemu Dolny Śląsk jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów Polski. Teraz ten region zyskuje kolejne miejsce przyjazne rozwojowi przedsiębiorstw. A nowe firmy to nowe miejsca pracy, tak potrzebne w miastach średniej i małej wielkości
- powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Dworczyk obiecuje: Tysiąc nowych i dobrze płatnych miejsc pracy

EURO-PARK Ząbkowice będzie gromadził szereg podmiotów gospodarczych – inwestorów.  Miejsce stworzy warunki do rozwoju przedsiębiorczości oraz umożliwi zwiększenie aktywności zawodowej, a tym samym zredukuje bezrobocie i poprawi jakość życia mieszkańców powiatu ząbkowickiego.

Na konferejcji prasowej, która odbyła się niespełna dwa tygodnie temu, Michał Dworczyk zapewniał, że EURO-PARK to tysiąc nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców: 

Inwestycje na tych terenach wygenerują ponad 1000 nowych i dobrze płatnych miejsc pracy. 

info: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama