reklama

Ekspresowa ósemka z Wrocławia będzie podzielona na odcinki. Kiedy budowa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Ekspresowa ósemka z Wrocławia będzie podzielona na odcinki. Kiedy budowa? - Zdjęcie główne

Wizualizacja S8 przez Góry Bardzkie | foto GDDKiA

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ząbkowice Śląskie. Droga ekspresowa od Wrocławia do Kłodzka, przez Ząbkowice Śląskie, będzie miała prawie 90 km. Zobacz kiedy rozpocznie się budowa.
reklama

Właśnie zakończyło się opracowywanie projektów, dla trzech odcinków S8 od Wrocławia do Kłodzka. Droga została podzielona na poszczególne części: 

  • Odcinek pierwszy: Kłodzko - Ząbkowice Śląskie  
  • Odcinek drugi: Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki  
  • Odcinek trzeci: Łagiewniki - Wrocław (Magnice)  

Odcinek z Kłodzka do Ząbkowic Śląskich, jest dodatkowo podzielony na trasy Kłodzko - Bardo oraz Bardo - Ząbkowice Śląskie. Jednak szczegółowe prace nad projektem drogi Kłodzko - Bardo, będą możliwe dopiero po analizie połączenia tej drogi z planowaną obwodnicą Złotego Stoku (w ciągu drogi krajowej nr 46). 

 

Proces się przedłuża

Część potrzebnych zgód i decyzji o warunkach środowiskowych, GDDKiA otrzymało już w drugiej połowie 2021 roku. Jednak cały proces nie jest ani szybki, ani łatwy. Głównie ze względu na to, jak rozbudowana jest to inwestycja i jak wiele prac projektowych, środowiskowych i geologicznych wymaga. 6 grudnia odbyło się posiedzenie komisji, która oceniła przedsięwzięcie i inwestycję, lecz dotyczyło to tylko odcinka ekspresowej ósemki z Łagiewnik do Wrocławia. Tak jak wspominaliśmy, cała S8 ma liczyć 87 km. 

 

Kiedy pierwsze prace w Ząbkowicach Śląskich? 

Przetargi, w których wyłonią się firmy budowlane, będą trwały od stycznia do marca 2023 roku. Droga S8 będzie robiona w systemie „projektuj - buduj”. Oznacza to, że w rękach danej firmy będzie leżało zaprojektowanie i wybudowanie odcinka. Jako pierwsze, prace zaczną się na trasie od węzła w Kobierzycach Północnych do węzła Kobierzyce Południe. Pomimo, że S8 podzielona jest na 3 odcinki, to będzie budowana w 7 etapach. Ząbkowice Śląskie znajdują się dopiero w 5. etapie prac budowlanych, a więc w 2023 r. raczej nie ma co liczyć na rozpoczęcie prac w naszych okolicach. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama