Dzieci na wf-ie bez butów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP 2 w Ząbkowicach Śląskich

Dzieci na wf-ie bez butów - Zdjęcie główne

Zdjęcie z lutowych Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - jak widzimy, dzieci są na bosaka. | foto SP 2 w Ząbkowicach Śląskich

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dlaczego dzieci w SP 2 na co dzień ćwiczą na sali bez butów? - pytają internauci, a my w ich imieniu pytamy dyrektora.

- W naszej szkole nie ma obowiązku ćwiczeń na wychowaniu fizycznym w skarpetach - odpowiada Jarosław Machnik, dyrektor SP 2 w Ząbkowicach Śląskich. - Jesteśmy jedną z pierwszych placówek, która weszła do programu „Zdrowe Dzieci, Zdrowa Polska” .W ramach tego programu podjęto szereg działań m. in. zakupiono do naszej stołówki szkolnej piec konwekcyjny (beztłuszczowy), wyposażono nasze Oddziały Przedszkolne w bezpieczne podłoże oraz salę gimnastyczną w bezpieczne maty. Rodzice i uczniowie wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego i dyrekcją podjęli decyzję, aby ćwiczyć w sali gimnastycznej w obuwiu z miękką podeszwą. Oczywiście mogą być przypadki, że uczeń zapomniał obuwia i nauczyciel wyraził zgodę na udział w zajęciach (wyjątkowo) w zmiennych butach(takich, które ma do dyspozycji w szkole). Są też klasy, które od kilku lat ćwiczą w zmiennych skarpetach, bo taką chęć wyrazili rodzice i sami uczniowie. Założenia programu „Zdrowe Dzieci, Zdrowa Polska” już od 7 lat są realizowane w naszej placówce. Program wciąż podlega ewaluacji. Są zgłaszane uwagi, które być może przyczynią się do zmodyfikowania programu w pewnych sferach (żywieniowej, podłoże na dużej sali gimnastycznej). Rodzice w większości przypadków nie zgłaszali negatywnych uwag do programu. Wręcz przeciwnie, utożsamiali się z programem i propagowali cele i zadania, które można wykorzystać w innych placówkach. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE