reklama

Drugi inkubator przedsiębiorczości w gminie Stoszowice

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drugi inkubator przedsiębiorczości w gminie Stoszowice - Zdjęcie główne

W inkubatorze będą nie tylko pomieszczenia biurowe.

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze inkubator przedsiębiorczości w Budzowie nie został oficjalnie otwarty, a już szykuje się kolejny. Wart bagatela - 23,5 mln zł.
reklama

- Ogłosiliśmy przetarg na budowę inkubatora przedsiębiorczości z niezbędną infrastrukturą techniczną i uzbrojeniem terenu w Strefie Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach - mówi Paweł Gancarz, wójt Stoszowic.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. On utworzenie nowoczesnej infrastruktury przeznaczonej do rozwoju gałęzi przemysłu takich jak np. mechanika specjalistyczna w tym pojazdów autonomicznych czy produkcja urządzeń odnawialnych źródeł energii. Oprócz hali badawczo-produkcyjnej w obiekcie znajdą się pomieszczenia biurowe, sala szkoleniowa, pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia socjalno-techniczne. Powierzchnia użytkowa obiektu inkubatora to 3319,59 m kw.

Wykonawca, który zobowiąże się wykonać inwestycję będzie musiał też uzbroić teren w media: sieć wodociągową, kanalizacyjną, przyłącze gazowe, a także w kanały teletechniczne, drogę dojazdową, plac manewrowy, ciągi pieszo-jezdne, parking.

Stoszowiccy urzędnicy celowo nie podzielili zadania na części, ponieważ podział byłby niezasadny pod względem ekonomicznym, technicznym oraz organizacyjnym i mógłby zagrozić właściwemu wykonaniu zadania. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

- Obiekt ma kluczową rolę dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podstrefa Stoszowice, będzie bodźcem do rozwoju otoczenia gospodarczego czy też wsparciem dla środowiska naukowego, które swoje zadania będzie realizować nie gdzie indziej, tylko w gminie Stoszowice - mówi Gancarz. - Przedsiębiorców branży budowlanej, chętnych do wspólnej realizacji projektu, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami projektu na naszej platformie przetargowej - dodaje.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to trzeci kwartał 2023 roku.

 

Przeczytaj także:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama