reklama

Drożej na targowisku w Ząbkowicach Śląskich

Opublikowano:
Autor:

Drożej na targowisku w Ząbkowicach Śląskich - Zdjęcie główne

Opłaty targowe poszły w górę

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem nie chodzi o to, że droższe są produkty (choć te pewnie teraz podrożeją), a o opłaty targowe.
reklama

Handlujący na ząbkowickim targowisku będą musieli teraz zapłacić więcej za możliwość handlowania. Zapewne przełoży się to na ceny ich produktów. 

Radni uchwalili obowiązujące stawki opłaty targowej w grudniu 2021 r. Na sesji we wtorek zaktualizowali kwoty. Oczywiście w górę. 

Opłaty targowe są pobierane od osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które sprzedają na targowiskach.  

I tak sprzedaż z ręki, roweru, czy wózka ręcznego kosztowała 5 zł, a będzie kosztowała 6 zł. Handlowanie z ciągnika w module stanowiska do 3,5 m x 3,5 m - kosztowało 12 zł plus 2 zł za każdy m kw. powyżej modułu, a teraz będzie kosztowało 14 zł plus 4 zł za każdy m kw. powyżej modułu. Sprzedaż z samochodu osobowego w module stanowiska do 3,5 m x 3,5 m - kosztowała 14 zł plus 2 zł za każdy m kw. powyżej modułu, będzie kosztowała 16 zł plus 4 zł za każdy m kw. powyżej modułu. Handlowanie z samochodu ciężarowego, przyczepy lub platformy o ładowności do 1,5 tony w module stanowiska do 3,5 m x 6,5 m - kosztowało 24 zł plus 2 zł za każdy następny m kw. powyżej modułu, teraz będzie kosztowało28 zł plus 4 zł za każdy następny m kw. Sprzedaż z samochodu ciężarowego, przyczepy lub platformy o ładowności powyżej 1,5 tony w module stanowiska 3,5 m x 6,5 m - kosztowała 32 zł plus 2 zł za każdy następny m kw. powyżej modułu, a będzie kosztowała 34 zł plus 4 zł za każdy następny m kw. Handlowanie ze stołu, straganu z zadaszeniem w module 1,7 m x 3 m - 18 zł za moduł (bez zmian). Sprzedawanie ze stoiska o pow. do 3,5 m x 3,5 m - kosztowało 14 zł plus 2 zł za każdy m kw. powyżej modułu, a będzie kosztowało 16 zł plus 4 zł za każdy m kw. powyżej modułu. A handlowanie z kiosku (z wyłączeniem obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem) - 19 zł (bez zmian).

Trochę inaczej wygląda sprzedaż towarów okolicznościowych i sezonowych, w tym na terenach nie należących do gminy lub nie będących w jej zarządzie - za 1 m kw. powierzchni zajętej pod stoisko lub towar opłata wynosi 15 zł (bez zmian).

Rajcowie zwolnili z opłaty targowej sprzedaż dokonywaną w trakcie trwania zorganizowanych festynów, kiermaszów, prezentacji, targów i imprez wystawienniczych o charakterze promocyjnym gminy Ząbkowice Śląskie oraz sprzedaż rękodzieła lokalnych artystów o charakterze promocyjnym dla gminy.

Inkasentem opłaty targowej jest Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

- Wprowadzenie nowych dziennych stawek opłaty targowej podyktowane jest aktualizacją i dostosowaniem wysokości stawek do rosnących kosztów utrzymania targowiska oraz miejsc wyznaczonych pod sprzedaż okolicznościową - tłumaczy Matylda Ciepierska z Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Uchwała z podwyżkami wejdzie w życie 14 dni po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama