reklama

Diecezja świdnicka. Jesteś konkubiną/konkubentem? Jedź z duchownymi w Tatry

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Diecezja świdnicka. Jesteś konkubiną/konkubentem? Jedź z duchownymi w Tatry - Zdjęcie główne

Duchowni z diecezji świdnickiej mówią osobom w związkach niesakramentalnych, że są „ukochanymi dziećmi Boga” | foto Canva

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Jesteś ukochanym dzieckiem Boga!” - rekolekcje pod tym hasłem dla par niesakramentalnych z naszej diecezji odbędą się w lipcu w Kiczorach. Koszt rekolekcji to 800 zł za dorosłego, 400 zł za dziecko do 10 lat i 60 zł za dziecko do 2 lat.
reklama

W Kościele katolickim konkubinat, czyli współżycie seksualne osób niebędących w związku małżeńskim, nie jest akceptowane. Kościół katolicki nauczając o małżeństwie opiera się na przekonaniu, że jest ono święte i nierozerwalne. Dlatego w katolickiej doktrynie istnieje zasada, że seksualne aktywność powinna mieć miejsce wyłącznie w ramach sakramentalnego małżeństwa między mężczyzną a kobietą.

Kościół katolicki naucza również, że życie seksualne powinno być wyrażane w miłości i wzajemnym szacunku oraz że jest ono przeznaczone do celów prokreacyjnych. W przypadku konkubinatu, który jest traktowany jako forma niemoralnego zachowania seksualnego, te zasady są naruszane.

W praktyce, osoby żyjące w konkubinacie nie powinny przystępować do sakramentów katolickich, takich jak Komunia Święta, dopóki nie uregulują swojego stanu i nie zawrą sakramentalnego małżeństwa. Jednakże, duchowni katoliccy mogą udzielić wsparcia i porady takim osobom, aby pomóc im dążyć do zgodności z nauką Kościoła i naprawić swoje sytuacje życiowe.

Duchowni z diecezji świdnickiej mówią jednak osobom w związkach niesakramentalnych, że są „ukochanymi dziećmi Boga”.

Rekolekcje odbędą się w dniach 15-21 lipca w Domu Rekolekcyjnym Trzy Jaskółki w Kiczorach w Tatrach. 

Informacje w sprawie rekolekcji pod numerem tel. 731 741 143. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama