reklama

Diecezja świdnicka. Biskup zaprasza na pielgrzymkę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pielgrzymka Świdnicka

Diecezja świdnicka. Biskup zaprasza na pielgrzymkę - Zdjęcie główne

foto Pielgrzymka Świdnicka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już we wtorek ze Świdnicy wyruszy 20. Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę.
reklama

Swoje istnienie Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę rozpoczęła 19 lat temu wraz z utworzoną przez św. Jana Pawła II nową Diecezją Świdnicką.

Tysiące pątników przez te lata ofiarowały swoją modlitwę i pielgrzymi trud, zawierzając sprawy, które były bliskie sercom nas wszystkich - mówi biskup Marek Mendyk. - Gorąco zachęcam i proszę  o podjęcie tego pielgrzymiego trudu i wybranie się na pątniczy szlak. Pokornie proszę o modlitwę na pielgrzymce w intencji powołań dla naszej diecezji oraz o świętość dla kapłanów i osób konsekrowanych, o mocną wiarę w rodzinach, zwłaszcza wśród rodziców, dzieci i młodzieży, a także za chorych i cierpiących oraz tych, którzy utracili wiarę i dziś są daleko od Kościoła. Tych zaś, którzy nie będą mogli fizycznie być na pielgrzymce zachęcam, aby zapisać się do grupy „duchowego uczestnictwa” - dodaje.

We wtorek, 1 sierpnia po mszy św. w katedrze o godz. 8.00, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Adam Bałabuch, pielgrzymi wyruszą po raz dwudziesty do Częstochowy.

Hasło tegorocznej pielgrzymki zawiera się w słowach „Laudate Dominum”, czyli „Chwalmy Pana”.

Pragniemy w ten sposób pogłębić naszą postawę wdzięczności i uwielbienia Boga za wielkie dzieła, które się dokonują w naszym życiu dzięki Jego łasce - mówi biskup Mendyk. - Do zobaczenia w Jasnogórskim Sanktuarium we wtorek 8 sierpnia, gdzie o godz. 13.00 będziemy witać pielgrzymów, a o godz. 14.30 będę przewodniczył uroczystej Mszy św. na szczycie Jasnej Góry. Z serca błogosławię wszystkim pątnikom! - dodaje.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama