reklama

Budżet dla wybranych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Budżet dla wybranych - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock / ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W budżecie województwa dolnośląskiego aż 947 mln zł zaplanowano na inwestycje. Kwota robi wrażenie, ale na pewno nie mieszkańcach naszego regionu, który został potraktowany po macoszemu.
reklama

Województwo przeznaczy w tym roku 21,3 mln zł na rewitalizację linii kolejowej Jelenia Góra - Mysłakowice, a na linię kolejową Kłodzko - Stronie Śląskie tylko 500 tys. zł, choć o przywrócenie na niej ruchu pasażerskiego mówi się od wielu lat.

W ubiegłym roku uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Kursy na tej linii są obłożone. Tymczasem na ten roku w budżecie województwa zaplanowano na rewitalizację tej linii kolejowej 500 tys. zł. Co można za to zrobić? To ma być walka z wykluczeniem komunikacyjnym?
- pyta retorycznie Zbigniew Szczygieł, radny opozycyjny w dolnośląskim sejmiku z gminy Bystrzyca Kłodzka.

Wykaz zaplanowanych na ten rok przez władze województwa inwestycji jest bardzo długi. Próżno jednak szukać na tej liście dużych
inwestycji w regionie wałbrzyskim. Rewitalizacja linii kolejowej Srebrna Góra-Bielawa Zachodnia za 5,5 mln zł oraz budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 II etap za 14,2 mln zł to te największe.

Jednak przy 109 mln złzaplanowanych na budowę szpitala we Wrocławiu robią mizerne wrażenie. Nigdy tak nie było, tak nierównegopodziału pieniędzy przeznaczanych na inwestycje - ocenia Zbigniew Szczygieł. Dlaczego teraz tak jest? Polityka - dodaje i przypomina czasy, kiedy w sejmiku oprócz niego był Julian Golak i Stanisław Longawa, bo wtedy do regionu wałbrzyskiego, a szczególnie powiatu kłodzkiego płynęły dużo większe pieniądze na inwestycje.

W Nowej Rudzie na przykład wybudowano obwodnicę miasta. Obecnie region wałbrzyski reprezentuje w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 8 radnych: 

  • Klub radnych Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Dec, Grzegorz Macko, Ewelina Szydłowska-Kędziera
  • Klub radnych Koalicja Obywatelska: Stanisław Jurcewicz, Zbigniew Szczygieł
  • Klub radnych Radni niezrzeszeni:Mirosław Lubiński, Patryk Wild
  • Klub radnych Nowa Nadzieja: Jacek Iwancz
Zobacz również: Laboratorium metamfetaminy w zlikwidowane

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama